reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak oduczyć od pieluchy.

Kiedy posadziłyście swoje dziecko na nocnik?


  • Wszystkich głosujących
    279
U nas bylo tak.Wiki na roczek dostala grajacy nocniczek i poczatek byl taki ze bala sie na niego siadac(nawet w kwestii zabawy).Ale gdy zaczynala 2 latka kupilam nakladke na sedes i jak reka odjac.Zaczelam sie pytac czy chce siusiu i jak zaczela juz sama mowic to sadzalam ja na kibelek.I tak w wieku 2 latek nie bylo pieluch w dzien jak i w nocy:)
 
reklama
Mój synek ma 2,5 roku, siusia na nocniczek, ale wymiotuje na widok kupki..... próbuję różnych sposobów, ale nic nie daje rady. Więc kończy się na tym, że zakładam mu pampersa i robi kupkę w pieluche
 
mój dziś pierwszy raz zrobi kupke do nocniczka i powiem wam że sie jej przestraszyl:eek:

Dobre :tak:
Mój zaczął sam w wieku tak 1,8 m-c .Chodził do takiego punktu przedszkolnego i zobaczył,że Pani wysadza dzieci i zaczął się upominać.
Czasem zawołał a czasem zapomniał.
Generalnie doszedł do tego sam ,że lepiej jest siusiać do nocnika czy do WC niż nosić mokrą pieluchę.
W nocy nadal ma pampersa.
 
aguska bidulek malutki kupki sie przestraszyl :-(
vega a probowaliscie juz na noc odstawic pampersy?

W dzień jak idzie spać to mu nie zakładam.Może spać ze 3 godz.i się nie posiusia .
Jeśli chodzi o nocki to nie miałam odwagi położyć go bez pampersa bo boję się ,że za nim on się zorientuje ,że jest mokry to zmarznie i się przeziębi to jedno ( on wciąż się rozkopuje w nocy) a drugie to moje lenistwo.
Myślę,że nie wytrzyma do rana bo jego pampers czasem chyba z kilogram waży.:tak:
Jeszcze troszkę poczekam i zobaczę.
 
vega jak ma mokry pampers po nocy to faktycznie nie ma sensu, my odstwilismy pieluchy w nocy jak mala miala ok. 3 noce suche, a w nastepna wilgotny pampers, i tak w kolo, kupilismy podklady na materac, mala zasypiala ok. 20, ok 23 ja wysadzalismy, i do rana spala, zdarzaly sie wpadki ale rzadko, ja sie czesto w nocy budze wiec sprawdzalam przy okazji czy ma sucho, w tej chwili mala sama budzi sie na siusiu ok. 23 i spi suchutka do rana
 
reklama
u nas ten sam problem co u vegi, że w nocy pampers ciężki i ja wysadzam ją o 23 na nocnik i nie wytrzymuje do rana i sika w pampersa, nawet sprawdzam jej tak o 4-5 jak małego karmię i już ma pełno w nim.
 
Do góry