reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

JAK ODZWYCZAIC OD SMOCZKA??

reklama
Jeszcze dwa tygodnie temu nie było problemu. Smoczek był tylko do spania a w dzień mógł nieistnieć. :tak::tak::tak:Niedawno to sie zmieniło Damianek ciągle płacze za smoczkiem i ciągle chce go dydać:no:. Boję się ,że przegapiłam najodpowiedniejszy moment, żeby Go oduczyć a teraz to będzie wielki problem:crazy:
 
Ja odstawiłam Inguni smoczek miesiąc temu, czyli jak miała rok i miesiąc.
Nie miała z tym żadnego problemu ani w dzień ani przy usypianiu. Tylko w nocy jak kwękała przez sen to wcześniej dawałam jej smoczek i przestawała. Po odstawieniu smoczka zamieniłam to na głaskanie po główce i działa świetnie:tak::tak::tak:.
 
a ja przecielam smoczek nozyczkami i zosia juz go nie chciala tak z dnia na dzien, tyle ze miala niecale 2 lata jak na to wpadlam wczesniej nic nie pomagalo
 
mój rzucił dydanie jak miał 1,5 roku przypadkiem , zostawiliśmy smoczki u babci myslałam sobie no to ładnie noc mam z głowy a tu niespodzianka wystarczyło powiedzieć że dziadzio spalił w pieciu monia i już po sprawie dostał zamist smoczka wszystkie swoje misie do spania do łóżeczka około 20:-D:-D:-D
 
witam...
u nas sprawa z mociem jest chyba powazniejsza :szok: przeciecie nozyczkami czy opowiesc o smociu spalonym spowodowalo by dzika histerie :szok::szok::crazy:podziwam was dziewczyny i zazdroszcze...
moja niunia tez nie moze sie rozstac ze smociem... jest malym uparciuchem i buntownikiem ale pare miesiecy temu poszla na kompromis i smociu jest juz tylko do spania :-D:-D co rano odkladamy mocia do szafeczki (zdaza sie ze z oporem ;-)) ale uwazam to bardzo duzy sukces, zwlaszcza ze teraz mociu jest tylko do zasniecia, w nocy spi smacznie obok niuni na poduszeczce :-D:-D:-D
gdzies czytalam ze nie powinno sie na sile odstawiac smoka ... w sumie ssanie od urodzenia maluchy uspakaja wiec moze to i racja...
 
my używamy smoczka tylko do usypiania,a potem czasem w nocy-jak Mała niespokojnie śpi,lub się budzi
kosztowało mnie to wiele pracy żeby smoczek nie Towarzyszył nam przez cały dzień
 
U nas niestety smok jest obecny przy zasypianiu :-( Potem leży na poduszce. W dzień nie woła od momentu gdy skończył rok :tak:
 
Magdas ja poszłam za Twoją radą i mój maluch juz od 4 dni bez smoka i sam go wyrzucił i już nie chce:-) (Oczywiście był zdziwiony co się z tym monkiem stało, ja mu wytłumaczyłam, ze monio chyba zachorował i takie tam) Ciesze się, że odbyło się bezstresowo dla niego!!!
U nas smok był do zasypiania, chociaż zdażało się, że w ciągu dnia chciał, ale teraz już jesteśmy bez mońka:-)
Dzięki za radę Magda, dziewczyny spróbujcie z przecięciem:tak:
 
reklama
U nas smoczek jest do usypiania. W ciągu dnia w ogóle go nie potrzebuje. Hmmm, może warto coś już tym zrobić??? Przeciać, albo powiedzieć, że piesek odgryzł :-)Tylko czy zrozumie...
 
Do góry