reklama

Jak odzyskać pieniądze z konta, które zablokował komornik?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Haneczka22, 15 Grudzień 2014.

1. Haneczka22

Haneczka22 Początkująca w BB

Witam, chciałam się poradzić w istotnej sprawie. Niestety mam długi, które bardzo utrudniają mi życie.. nad moimi pieniędzmi czuwa komornik i muszę przedstawiać wszystkie środki, które wpływają. Mój mąż wyjechał do pracy i jest jedynym żywicielem rodziny. Ostatnio komornik zablokował mi dostęp do konta na które wpływają pieniążki od niego. Co mogę zrobić? Mam zostać bez środków do życia? Proszę o jakąś poradę.

2. kotulcia

kotulcia Fanka BB :)

Dziwi mnie to że komornik zablokował wszystkie środki - musiałabyś się dowiedzieć u darmowego radcy prawnego co z tym możesz zrobić. Na teraz to dobre rozwiązanie żeby mąż przelewał na konto kogoś komu ufacie, i kto będzie Ci je przekazywał - a i komornik się do nich nie "dobierze".

3. reklama
  4. ciasteczko

ciasteczko Moderator Członek załogi

Haneczka - jest pewna kwota wolna od zajęć, która można pobrać w banku na życie. Około 15 tyś kiedyś było (na całe zajęcie, więc jak korzystasz z 2 tyś miesięcznie to starczy na około 7 miesięcy). Idź do swojego banku i popytaj

5. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

to typowe działanie komornika, nie ważne skąd wpływają pieniądze, najlepszy sposób to założyć oddzielne konto (na męża) i niech tam przelewa pieniądze a pani będzie e mogła wybrać przez bankomat (w sklepie sprawdzą właściciela karty), ale niech pani nie upoważnia siebie do konta męża bo to również będzie zajęte przez komornika

6. luna89

luna89 Fanka BB :)

Nie mam pojęcia jak to działa. Chyba najlepiej podpytać w tym względzie jakiegoś dobrego prawnika.

Poleć forum