reklama

Jak określić wiek młodej ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez kasiullla86, 15 Styczeń 2010.

1. kasiullla86

kasiullla86 Zaciekawiona BB

Witam!
    Na samym początku chciałabym się przywitać, pierwszy raz jestem na forum, ale myślę, że będę tu częstą bywalczynią,gdyż prawdopodobnie jestem w ciąży :-)
    No i właśnie o te prawdopodobieństwo chodzi. Otóż zacznę od początku. Okres miałam 7 grudnia, 6 stycznia miałam mieć następny ale się opóźniał więc w niedzielę 10 stycznia zrobiłam test i wyszedł pozytywny, dzisiaj byłam u ginekologa przebadała mnie (bez USG) i stwierdziła, że jest za wcześnie na to żeby stwierdzić czy jestem w ciąży i żebym przyszła za 10 dni. Czy to normalne?
    Poza tym martwi mnie, że wysłała mnie na rozmaz bezpośredni, co to oznacza?
    Dziękuję z góry za pomoc i POZDRAWIAM SERDECZNIE!

2. mamaczarusia

mamaczarusia Fanka BB :)

może faktycznie do zapłodnienia doszło później i na daną chwilę nie może stwierdzić tylko dlaczego nie wysłała cię na badanie krwi??? możesz sama się udać i sobie je zrobić

3. reklama
  4. mamaczarusia

mamaczarusia Fanka BB :)

hej dodam tylko że moja bratowa tak właśnie miała a jest teraz już w 6 miesiącu-więc spoko luzik daj się rozwinąć zarodkowi;-)

5. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

A byłaś prywatnie czy na kasę chorych? Ja pierwsze USG miałam 10 dni po terminie miesiączki i było już coś widać.

6. kasiullla86

Na kasę chorych, ale znajome chwalili tą przychodnię, więc już sama nie wiem.
    A badanie krwi teraz po co? Przepraszam ale nie mam żadnego doświadczenia w byciu w ciąży ;-)

7. ccaroline85

ccaroline85 Mama Dawidka i Natalki :)

Badanie krwi określi czy jesteś w ciąży i na jakim etapie.

8. kasiullla86

To rzeczywiście nie mam pojęcia czemu mnie na nie nie wysłała... Zobaczę jak będzie wyglądała następna wizyta i wtedy się zastanowię.
    Jeszcze jedne pytanko, odnośnie witamin. Biorę kwas foliowy, czy coś jeszcze powinnam zażywać?

9. ccaroline85

ccaroline85 Mama Dawidka i Natalki :)

Zależy od lekarza jedni mówią, że starczy kwas foliowy inni, aby brać witaminy, w których jest odpowiednia ilość kwasu foliowego :)

10. reklama
  11. kasiullla86

A póki co mam się czegoś przestrzegać? Oprócz oczywistych używek. Nie wiem czegoś nie robić, nie jeść.
    Mam nadzieję, że przy następnej wizycie kobiecina mi wszystko powie, póki co czekam na Wasze rady. Buziaczki

12. Maziajka

Maziajka Moderator

zrob sobie betahcg w laboratorium za jakiesa 15-20 zl,unikaj dzwigania,nie stresuj sie,jedz duzo owoców warzyw ogolnie to co lubisz unikaj surowych ryb,miesa.poza tym zyj normalnie:D

Poleć forum