reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak opanować histerie?

a czy chowanie zabawek to dobry sposob - i tak pewnie ma duzo ich i nie widzi roznicy a probowalas tablice z naklejkami ?
jak uzbierze 5 gwiazdek to dostaje nagrode ? u mnie to poskutkowalo jak Ala robila kupy w majtki ale trwalo to z pol roku :rofl2:
Oj dużo ma. Dziś jak się pytał czy może auta z duplo, to powiedziałam, że nie, bo był niegrzeczny wieczorem i dostanie je dopiero jak wróci z przedszkola. A on na to: ale policji mi nie schowałaś, bo była w garażu :-D:confused2:

Co do naklejek to próbowaliśmy, ale nie mamy pomysłu na nagrodę. Słodycze? Zabawki? :sorry:

Femme, Maciuś z reguły sam wstaje ok. 6. Ale dziś rzeczywiście był niewyspany przez tą wieczorną histerię i mąż musiał go budzić.
 
reklama
Co do nagrody to słodycze i zabawki ma na codzień to musi być coś na co faktycznie będzie czekał może jakiś wypad na kulki ? teraz wakacje będą jakaś karuzela wypad do zoo coś w tym stylu
 
majandra to Ci powiedzial :-D moja to odrazu by stwierdzila ze jest sprytna :-)
Ala jak uzbierala 5 gwiazdke czy kwiatkow to jechalismy na plac zabaw albo po happy meal , moze do zoo mozna sie wybrac - cos co dziecko bedzie chcialo :tak:
 
Dobre pomysły. Pomyślimy o tym, tylko że 5 naklejek to trochę mało, bo w końcu byśmy zbankrutowali na zoo itp. ;-)
No dobra, a jak dziecko już opanuje życie bez histerii i będzie codziennie te naklejki dostawać, to co wtedy? Naklejki do 18 roku życia ma dostawać? :-D Kiedy przestać go nagradzać?
 
A tym będziesz martwić się później :-D ...a tak serio to nie mam pojęcia nigdy o tym nie myślałam co dalej w sumie dobre pytanie :-p

Co do naklejek możecie zrobić że naklejka jest za podsumowanie dnia więc akurat cały tydzień będzie grzeczny jedziecie na plac zabaw jakiś fajny jak będzie 3dni ok a 2 np tak se to mniejsza nagroda np lody tylko :-p
 
Ja też bym mojej chętnie wprowadziła taką tablice ale ona chyba jeszcze za mała, nie będzie wiedziała o co chodzi :no:
 
Femme, może później zwiększać ilość naklejek i wtedy powoli się dziecko odzwyczaja od nagradzania. Zobaczymy w "praniu" :tak:
No dobra. To spróbujemy z tymi naklejkami. W sumie nagroda może być za każdym razem inna.
 
majandra potem nagroda bedzie guad albo komputer :-D nie no , bedzie grzeczny to dajesz naklejke i sam przykleja a jak bylbyniegrzeczny to mozna mu naklejke zabrac :tak: ja tak bynajmniej robilam i Ala takie naklejki zbierala nawet przez 2 tygodnie :-)
 
Jestem całkowitą przeciwniczką bicia.
A juz kompletnie nie rozumiem, po co bić dziecko w sytuacji, kiedy wpada ono w szał.
Przecież to tylko pogarsza sytuację.
Do dziecka wtedy NIC nie dociera - ani bicie, ani kary, ani obietnice. NIC!
Karę można dać później, na spokojnie, tłumacząc za co.
W tej sytuacji, trzeba dziecko uspokoić (jeśli nie potrafi samo).

Naklejki są świetnym pomysłem i u nas cały czas świetnie się sprawdzają jak nagroda. Ja kupuję w ilościach hurtowych.
U mojej córki furorę robią też kolorowe karteczki do segregatorów np z hello kitty
 
reklama
Dziś bez histerii. :-)

Zamówiłam na allegro magnesy na lodówkę, uśmiechnięte buźki i to będą takie nasze "naklejki". Maciuś już wie i bardzo się cieszy, że będzie je zbierał i zamieniał na nagrody. Oczywiście na początku myślał, że te nagrody to będą zabawki :eek::laugh2:
 
Do góry