reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pięknie się rozwijają listopadowe Maluszki

U nas teraz mniejwiecej tak:
8 ząbków i w miare ladnie przezuwa jedzonko
cała noc przespana, a w dzien 2 drzemki
raczkuje i staje przy meblach, wdrapuje sie na kanape, chodzi przy meblach ale bardzo ostroznie :)
pokazuje wszystko palcem
raczkuje do nas, wdrapuje sie po spodniach do gory i wyciaga raczki, zeby go wziac
pokazuje oko, nos, ucho, lampe, okno, dziadka, bozię.. i czasami mame i tate
robi kosi lapci, ale nie na zawolanie, tylko kiedy mu sie chce :)
mowi tata (na wszystko) i lata (na lampę), duzo roznych innych "słow" ale narazie nic konkretnego ze zrozumieniem

a z problemowych spraw, to jest ciezko z zasypianiem, bo w jednej sekundzie wstaje w lozeczku.. nawet jak jest zmeczony, jak zobaczy szczebelki, to odrazu sie ich chwyta i wstaje.. wiec musze usypiac na naszym lozku i przekladac,

nie chce pic :/ pije tylko mleko, a nic innego nie chce, probowalam juz butelki i kubeczki i niekapki.. teraz staram sie mu dawac troszke z lyzeczki albo strzykawki (tej od syropu), zeby chociaz troszke sie napil
 
reklama
Hej. Dawno nas tu nie było :)
Rozwój Ninki wygląda następująco
- waży 9,5 kg
- ma 8 ząbków
- sprawnie i szybko raczkuje
- sprawnie i szybko porusza się przy meblach
- sama staje bez trzymanki przez ok 0,5 min i zaraz siada
- zmusza nas płaczem do prowadzania za rączki i potrafi tak zasuwać bardzo długo
- czasem woła MAMA...nie wiem na ile świadomie
- bardzo często mówi NIE... pewnie nieświadomie
- świadomie od około miesiąca woła "AM" na jedzenie... jak ktoś je, jak jest głodna i kiedy podajemy jej cokolwiek do jedzenia czy picia
- robi papa, brawo i pokazuje nosek
- tańczy jak tylko usłyszy muzykę
- na pytanie gdzie jest dziadziuś pokazuje laptopa (efekt SKYPE) :)
- pokazuje palcem że coś chce... zwłaszcza buju-buju...jak widzi plac zabaw
- je kaszki, owoce, zupki, obiadki, kanapeczki, jogurty, chrupy i biszkopty - cześć samodzielnie a cześć podają rodzice (boję się dać jej łyżeczkę przy kaszce czy zupce, bo mam wizję, ze wszystko wyląduje na mnie, na niej, na psach i na suficie)
- pije sama z niekapka
- w nocy dostaje jeszcze mamusine mleczko
- całymi dniami potrafi mówic w swoim własnym języku i często oczekuje odpowiedzi... mam wrażenie, ze buzia jej się nie zamyka
- w ciągu dnia ma jedną lub dwie drzemki
- przestała przesypiać noce jak skończyła pól roczku... od tamtej pory co noc mamy od jednej do kilku (to częściej!) pobudek.
Pozdrawiamy wszystkie listopadowe mamusie i dzieciaczki!
 
Ostatnia edycja:
To ja też pochwalę się jak tam z rozwojem mojego synka :)

- waży 12 kg
- mierzy 84 cm
- ma 6 całkowicie przebitych ząbków i 2, które dopiero wystają jako mała igiełka
- chodzi już prawie bez upadków, jeśli upadnie szuka gdzie może się podnieść bo po co męczyć się na kolanach :)
- jak czegoś nie chce mówi "Nie"
- mówi mama, tata, baba i prawie co chwilę "kaka" bo nauczył go tego dziadek a ma to znaczyć ha ha
- robi papa, brawo
- umie pokazać gdzie misio, mama lub Maciuś ma nosek, pokazuje także u misia i mamy buzie, umie również pokazać lampę,
okno
- bardzo ładnie gryzie już duże kawałki
- umie napić się ze wswojego plastikowego kubeczka ale jak ja mu go przechylam
- jak mu dam w miseczce ugotowany makaron, kawalki kurczaka lub inne kawałeczki czegoś to je coraz mniej rozrzucając
dookoła
- pierwszy raz je o godzinie 5, śpi najczęściej 20-5
- w dzień ma dwie drzemki, po 9, po 2 śniadanku trwa ok 30 min. i druga po 13, po obiadku i najczęściej trwa do 15
 
lile, no wlasnie u cioci mial probe z kubeczka z rurka i niechcacy wciagnal lyka :) ale piciem bym to nie nazwala, chcialam mu pozniej kupic taki kubeczek i nie bylo w sklepie.. wiec temat jeszcze nie zakonczony :) moze ten sposob sie uda!

Zapomnialam.. Julus tez tanczy do muzyki :) lubi prawie wszystko, ale najbardziej nowa piosenke red hot chili pepers i maroon 5 :) dzis jak lecial muzyczny kanal i sie zaczelo maroon, to tak szybko przyraczkowal z drugiego pokoju, ze myslalam, ze sie cos stalo :) mamy niezly ubaw!
 
Trusiu swietnie mala daje sobie rade. Slodkie sa te pierwsze niepewne kroczki. Jeszcze chwila i bedzie smigala na calego:tak:
 
reklama
Do góry