reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pięknie się rozwijają listopadowe Maluszki

reklama
Moja Maja odkąd nauczyła się przekręcać z plecków na brzuszek to non stop się przekręca, a jak już się przekręci to jęczy żeby ją odwrucić ,odwracamy ją ,a ona znowu na brzuch i jęczy i tak wkółko przez cały dzień. Nawet przez sen się przekręca i za nim się obudzi to hop na brzuch i dopiero oczy otwiera hehe
nie moge się doczekać aż odwrotnie się nauczy z brzucha na plecy
 
Witam drogie Panie :-)
Dawno mnie nie było, niestety brakło czasu :-(
Widzę, że maluchy rosną zdrowo... Ja również mam wiele pociechy z synka. Jak nie lubił leżeć na brzusiu to teraz śmiga po całym łóżku (jak mały walec:laugh2:) z krótkimi przerwami stając na czworaka. Cóż zaczął ''raczkować'' ale do tyłu :-D (staje na czworaka i odpycha się rączkami) ewentualnie kładzie się na brzuszku i podnosi pupkę prostując przy tym nóżki (wygląda komicznie).
 
Hejka! Moja Wika coraz pewniej siedzi, sama nie siada ale przekręca się z plecow na brzuch i jak ma chęc to i na odwrót, położona na podłodze wie że rączki mają iść ale jak na razie nieśmiało odpycha się do tyłu, nogi i reszta to tylko ruszają się na łóżku i dupka czasem się uniesie. Poza tym mamy pierwsze przeziębionko, ciągnie się już tydzien
 
Mamy przełom :-) Filipek zaczął "skakać" jak jest na czworaka. Poza tym mam problem ze zmianą pieluszki:confused:... Mały przekręca się na brzuszek i kręci się strasznie (wyznaje chyba zasadę goła pupa to szczęśliwa pupa :-D)
Siedzi już bardzo stabilnie ale niestety jest zbyt leniwy żeby siadać samemu, ulubiona pozycja to na brzuszku :sorry2:
 
No i na nas czas. Wiki od kilku dni przekręca sie z siadu na boczek i na kolana i pompuje :D siuda tył przód i czasem uda jej się przejść tak z dwa raczki :) na podłodze nie, tylko na łóżku które uwilbia, jest twarde ale jak upadnie to ni płacze a na podłodze mogę podkładać wsio a ona sztywnieje i płacze, lezy jak naleśnik na talerzu. No i po kąpaniu dostaje energii - lata nogam i po szczebelkach, pozdzierała ochraniacz, ja ją kładę a ona głowa ręce i nogi do góry i chce wstawać, a oczy jej nie widać ze zmęczenia, teraz usypianie trwa z 2g
 
Marika sprawnie raczkuje, buja sie w pozycji na kleczka, staje przy meblach. Siedzi ladnie sama ( nie siada) ale tego nie lubi. Zdecydowanie woli na czworaka byc. :)

Mówi "mama" "tata" "mama" "didi" i takie sylaby "ta" "ba" "ma" "na" itp

Robi ładnie "papa" i "kosi kosi lapci" przybija "piatke" jak jej sie chce.

No i ogolnie baaardzo lobuzyje, wyciga wszystko z szafek w kuchni bo nauczyla sie je otwierac. Wszedzie wchodzi i nabija guzy i siniaki:)
 
w wielkim skrocie, na siedząco raczkujemy od 2tygodni, gryziemy łóżeczko, siada w nim sama, na kolanach podciąga sie, uwielbia być oprowadzana za rece, drzemki już jedna godzinna w dzień, spanko od 20-7, w nocy 2x butla i tyle :)))))

edit dziś pierwsze samodzielnie wstanie w łóżeczku i gryzienie poręczy
 
Ostatnia edycja:
Gratulacje dla Małej Wiki:tak:.

My możemy się pochwalić tym ze Krzys umie pokazać gdzie mama czy ktokolwiek inny ma oczko, mówi mama, baba i jeszcze dużo sylab tak jak u Violet, sam wstaje praktycznie przy wszystkim nawet przy gładkiej ścianie, jak chce żeby go wziąć z podłogi czy łóżeczka na ręce to wyciąga rączki i otwiera buzie na znak że daje mi całusa. Chce mnie przekupić buziakiem żebym tylko wzięła go na ręce:-DRobi kosi kosi, pokazuje jaki jest duzy, daje cześć, przybija piątkę i chyba tyle:tak:

No przekochany maluch mój:*
 
reklama
Do góry