reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak podać syrop

Marta2905

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Marzec 2019
Postów
38
Dziewczyny mam problem. Synek 14miesiecy troszkę się pochorował, wirusówka jakaś. Lekarz przepisał mu syropki no i tu pojawia się problem z podaniem ich. Z łyżeczki nie chce wyplówa, ze strzykawki wyplówa. Jakiś inny sposób? Jakieś rady?
 
reklama
Rozwiązanie
Przy temperaturze też daje czopek ale mamy teraz syropek na kaszel i 2 inne. W soku nie przechodzi. Nie chcę pić, strzykawka odpada, łyżeczka też. Troche mu do kaszki wcisnęłam i jakoś z oporem poszło ale to kaszka raz dziennie tylko. Nie wiem już co wykąbinowac 🤔
Pije ze slomki? Ma ulubione picie? Jeśli tak to ja bym nalała syrop do miarki wsadzila słomkę tam i udala że daje ulubione picie. Jak wypije to wtedy wlozyla slomke do ulubionego napoju:)
U nas pomimo przebojów z lekami dajemy jawnie na lyzeczce i trzymamy szklanke z piciem i jal dzieci wezma syrop to od razu zapijaja piciem:)
 
Generalnie nie mamy problemu z lekami, od urodzenia podajemy strzykawka. Kilka na łyżeczce - krople czy tabletki, które rozkruszamy i mieszamy z odrobiną mleka. Ale było kilka leków, które po prostu na siłę wlewaliśmy do buzi. Bo nie było innej opcji (tzn mógł się udusić, jakbyśmy nie podali ;)). Wiem, okrutne, ale czasem trzeba.
 
Mi.lekarz kazał mieszać nawet antybiotyki z ulubionym napojem. U nas przechodził sok jabłkowy w większej ilości rozcieńczony z wodą i w środku syrop albo lek
 
Moja mała to lekoman przyjmie wszystko co muszę jej podać......nawet te niedobre antybiotyki typu zinnnat itp...

Spróbuj z czymś wymieszać tak jak piszą prędzej może akurat się uda
 
U mnie wymieszanie nie zdaje egzaminu. Wypije polowe, albo wypluje i nie wiadomo ile podane. Wolę że strzykawki po troszeczke po ścianie policzka i odruch połknięcie jest samoistny. Kiedyś nie było problemu, ale kiedy skończyła rok już nieee nieee i ucieka.
Przy temperaturze wolę czopek.
 
Przy temperaturze też daje czopek ale mamy teraz syropek na kaszel i 2 inne. W soku nie przechodzi. Nie chcę pić, strzykawka odpada, łyżeczka też. Troche mu do kaszki wcisnęłam i jakoś z oporem poszło ale to kaszka raz dziennie tylko. Nie wiem już co wykąbinowac 🤔
 
Rozwiązanie
Do góry