reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak podajecie Xyzal

Katga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Styczeń 2015
Postów
155
Ja juz kompletnie zgłupiałam. Mój syn ma ponad 7 lat, Xyzal ma brac od marca do sierpnia. Pediatra kazała podawac 2x2,5ml dawka na niego w ogóle nie działała (tak było w zeszlym roku), alergolog jakos w lutym kazała podawac 2x5ml i tak mam napisane na kartce. I tak od marca podawałam 2x5ml. Niestety teraz pyli i olcha i brzoza i Xyzal w ogóle nie pomaga, bo z nosa leci, oczy łzawia wiec zadzwoniłam do naszej alergolog, ze chyba trzeba dołaczyc cos do nosa i krople do oczu ona powiedziała, ze jak najbardziej trzeba, ale zdziwiła się, że taka dawke bierze, bo mówi, że za duza przy przewlekłym braniu (no kurde sama taka napisała!) i sie juz przestraszyłam, że brał za duza dawke przez półtora miesiaca. Teraz mi powiedziała, ze ma brac 2x2,5ml a w okresie zaostrzen 2x5ml tylko, ze on praktycznie cały czas ma ten okres zaostrzen! ( od marca do lipca jest masakra). Zadzwoniłam nawet do kolezanki ona ma syna o rok starszego i on juz od dwóch lat bierze 2x5ml. Napiszcie ile wy dajecie jesli macie dzieci w podobnym wieku, bo naprawde sie przestraszyłam, ze on za duza dawke brał przez tak długi czas:-(
P.S na ulotce dawkowanie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat tez jest raz dziennie 10ml wiec wychodzi na to, ze dla syna prawidłowa dawka to ta 2x5ml.
 
reklama
Do góry