reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Jak podawać lekarstwo???

ewelka4ever

Gosiaczkowa mama:)
Rozwiązania
0
Prosze doradzcie jak ja mam mojej półrocznej córeczce podawać lekarstwa? Wczoraj bylismy u lekarza i przepisano nam antybiotyk w zawiesinie. Tylko problem jest w tym że Gosia strasznie nim pluje, także zamiast w buzi jest on wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba:( Z probiotykami jest to samo, próbowałam go rozpuszczać w słodkiej wodzie i cały wylądował na mnie. Może znacie jakieś sposoby jak bezproblemowo zrobic tak, żeby połknęła zalecaną dawkę?
No i byłabym bardzo wdzięczna za rady jak sobie poradzić z katarkiem. Na widok fridy jest lawina łez i krzyku. Napiszcie prosze jesli macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie, bo dla mnie to czysty koszmar:(

reklama

MamaNastki

Mamusie październikowe 07
Miasto
Aberdeen
Rozwiązania
0
CZesc Ewelk4ever jesli chodzi o podawanie lekarst to moja cora ma niecale 5 miesiecy i od urodzenia podejemy jej wszystko lyzeczka ale sa strzykawki z takim nieduzym dozownikiem. Natomiast moja siostra podawala lekarstwa prawie az do gardla ale byly to tabletki,mysle ze musisz byc cierpliwa bo w koncu sie jej znudzi:-).
Jesli chodzi o katarek to sproboj Vikiem albo takimi kropelkami do inchalacji posmarowac delikatnie w miejscu gdzie mala spi tzn.gdzies na poduszeczke,kocyk.Ja tak robie i katarek szybko znika:tak:.powodzenia

wiki17082007

Sierpniowa mama'07
Rozwiązania
0
Ja lekarstwa małej podawałam też specjalnąś strzykawka najczęściej podawałam jak spała było bez problemu. Powodzenia

pata234

Zaciekawiona BB
Miasto
Piotrkw Tryb.
Rozwiązania
0
Ja podawałam zwykła strzykawka kupioną w aptece.NIe wstrzykiwałam prosto do gardła tylko z boku po policzku i małymi porcjami zeby się nie zachłysnęła.

saratonie

Mama Bartoszka 18.07.2007
Rozwiązania
0
Ja podawałam zwykła strzykawka kupioną w aptece.NIe wstrzykiwałam prosto do gardła tylko z boku po policzku i małymi porcjami zeby się nie zachłysnęła.
ja tak samo robilam z ty,m ze dozonikiem od nurofenu dla dzieci. Sciskałam tez policzki małemu w taką rybke żeby nie mógł wypluć i musiał połknąć i jakoś się udawało. Ogólnie antybiotyk w zaiwesinie to porazka my wolimy zaszczyki.

Mada80

Fanka BB :)
Miasto
Czestochowa
Rozwiązania
0
Dziewczyny dobrze ci radza,strzykawka(np od panadolu w syropie),Kładziesz dziecko i wstrzykujesz mu małymi porcjami na policzek.Jest jeszcze metoda pipetka,jak Julia była mała to zostawiłam sobie pipetke od infakolu.Mysle,ze bez problemu mozna ja kupic.Jesli zas chodzi o probiotyk to mozesz rozmieszac go na łyzeczce z mleczkiem ktore mała pije:tak:

ewelka4ever

Gosiaczkowa mama:)
Rozwiązania
0
Dzięki dziewczyny za rady, mam nadzieję ze się uda....

jdzinka

Mama Wiktorii
Miasto
Karlino
Rozwiązania
0
Hej!
Ja podawałam córce antybiotyk jak miałą 6 tygodni za pomocą specjalnego dozownika- strzykawki. najlepiej podawać małymi porcjami i po bokach policzków. Dobrze jest gdy dziecko jest troszkę głodne to szybciej wypije lekarstwo.:tak:
A jeśli chodzi o katarek to u nas najlepiej sprawdza się woda morska (Mar-plus, Marimer) którą wpryskujesz do noska - oczyszcza nosek, ułatwia odciąganie katarku i można ją używać do codziennej pielęgnacji w przeciwieństwie do kropelek do nosa.:-)

Natalia85

Sierpniowa mama'07 mama Piotrusia
Miasto
Bydgoszcz
Rozwiązania
0
Hej ja podawałam Piotrkowi niedawno antybiotyk jak miał 6 msc z takiej strzykawki z miarka wkładasz z boku w policzek zeby lecialo powoli a nie prosto do gardła...mi lekarka powiedziala ze dzieci roznie reaguja i jak maly bedzie plul wymiotowal i nie przyjmowal to wtedy beda zastrzyki i tyle:sorry2:

reklama

Natalia85

Sierpniowa mama'07 mama Piotrusia
Miasto
Bydgoszcz
Rozwiązania
0
Acha pewnie zalezy jaki antybiotyk ale ten co ja dawalam to mowila zeby lepiej szybko popil np herbatka bo potem przebija sie jakis nieprzyjem,ny smak i dziecko moze zwymiotowac:baffled:

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry