reklama

Jak podawać lekarstwo???

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez ewelka4ever, 6 Marzec 2008.

1. ewelka4ever

ewelka4ever Gosiaczkowa mama:)

Prosze doradzcie jak ja mam mojej półrocznej córeczce podawać lekarstwa? Wczoraj bylismy u lekarza i przepisano nam antybiotyk w zawiesinie. Tylko problem jest w tym że Gosia strasznie nim pluje, także zamiast w buzi jest on wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba:( Z probiotykami jest to samo, próbowałam go rozpuszczać w słodkiej wodzie i cały wylądował na mnie. Może znacie jakieś sposoby jak bezproblemowo zrobic tak, żeby połknęła zalecaną dawkę?
    No i byłabym bardzo wdzięczna za rady jak sobie poradzić z katarkiem. Na widok fridy jest lawina łez i krzyku. Napiszcie prosze jesli macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie, bo dla mnie to czysty koszmar:(

2. MamaNastki

MamaNastki Mamusie październikowe 07

CZesc Ewelk4ever jesli chodzi o podawanie lekarst to moja cora ma niecale 5 miesiecy i od urodzenia podejemy jej wszystko lyzeczka ale sa strzykawki z takim nieduzym dozownikiem. Natomiast moja siostra podawala lekarstwa prawie az do gardla ale byly to tabletki,mysle ze musisz byc cierpliwa bo w koncu sie jej znudzi:-).
    Jesli chodzi o katarek to sproboj Vikiem albo takimi kropelkami do inchalacji posmarowac delikatnie w miejscu gdzie mala spi tzn.gdzies na poduszeczke,kocyk.Ja tak robie i katarek szybko znika:tak:.powodzenia

3. reklama
  4. wiki17082007

wiki17082007 Sierpniowa mama'07

Ja lekarstwa małej podawałam też specjalnąś strzykawka najczęściej podawałam jak spała było bez problemu. Powodzenia

5. pata234

pata234 Zaciekawiona BB

Ja podawałam zwykła strzykawka kupioną w aptece.NIe wstrzykiwałam prosto do gardła tylko z boku po policzku i małymi porcjami zeby się nie zachłysnęła.

6. saratonie

saratonie Mama Bartoszka 18.07.2007

ja tak samo robilam z ty,m ze dozonikiem od nurofenu dla dzieci. Sciskałam tez policzki małemu w taką rybke żeby nie mógł wypluć i musiał połknąć i jakoś się udawało. Ogólnie antybiotyk w zaiwesinie to porazka my wolimy zaszczyki.

7. Mada80

Mada80 Fanka BB :)

Dziewczyny dobrze ci radza,strzykawka(np od panadolu w syropie),Kładziesz dziecko i wstrzykujesz mu małymi porcjami na policzek.Jest jeszcze metoda pipetka,jak Julia była mała to zostawiłam sobie pipetke od infakolu.Mysle,ze bez problemu mozna ja kupic.Jesli zas chodzi o probiotyk to mozesz rozmieszac go na łyzeczce z mleczkiem ktore mała pije:tak:

8. ewelka4ever

ewelka4ever Gosiaczkowa mama:)

Dzięki dziewczyny za rady, mam nadzieję ze się uda....

9. jdzinka

jdzinka Mama Wiktorii

Hej!
    Ja podawałam córce antybiotyk jak miałą 6 tygodni za pomocą specjalnego dozownika- strzykawki. najlepiej podawać małymi porcjami i po bokach policzków. Dobrze jest gdy dziecko jest troszkę głodne to szybciej wypije lekarstwo.:tak:
    A jeśli chodzi o katarek to u nas najlepiej sprawdza się woda morska (Mar-plus, Marimer) którą wpryskujesz do noska - oczyszcza nosek, ułatwia odciąganie katarku i można ją używać do codziennej pielęgnacji w przeciwieństwie do kropelek do nosa.:-)

10. reklama
  11. Natalia85

Natalia85 Sierpniowa mama'07 mama Piotrusia

Hej ja podawałam Piotrkowi niedawno antybiotyk jak miał 6 msc z takiej strzykawki z miarka wkładasz z boku w policzek zeby lecialo powoli a nie prosto do gardła...mi lekarka powiedziala ze dzieci roznie reaguja i jak maly bedzie plul wymiotowal i nie przyjmowal to wtedy beda zastrzyki i tyle:sorry2:

12. Natalia85

Natalia85 Sierpniowa mama'07 mama Piotrusia

Acha pewnie zalezy jaki antybiotyk ale ten co ja dawalam to mowila zeby lepiej szybko popil np herbatka bo potem przebija sie jakis nieprzyjem,ny smak i dziecko moze zwymiotowac:baffled:

Poleć forum