reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak podawać lekarstwo???

ewelka4ever

Gosiaczkowa mama:)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2007
Postów
41
Prosze doradzcie jak ja mam mojej półrocznej córeczce podawać lekarstwa? Wczoraj bylismy u lekarza i przepisano nam antybiotyk w zawiesinie. Tylko problem jest w tym że Gosia strasznie nim pluje, także zamiast w buzi jest on wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba:( Z probiotykami jest to samo, próbowałam go rozpuszczać w słodkiej wodzie i cały wylądował na mnie. Może znacie jakieś sposoby jak bezproblemowo zrobic tak, żeby połknęła zalecaną dawkę?
No i byłabym bardzo wdzięczna za rady jak sobie poradzić z katarkiem. Na widok fridy jest lawina łez i krzyku. Napiszcie prosze jesli macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie, bo dla mnie to czysty koszmar:(
 
reklama
CZesc Ewelk4ever jesli chodzi o podawanie lekarst to moja cora ma niecale 5 miesiecy i od urodzenia podejemy jej wszystko lyzeczka ale sa strzykawki z takim nieduzym dozownikiem. Natomiast moja siostra podawala lekarstwa prawie az do gardla ale byly to tabletki,mysle ze musisz byc cierpliwa bo w koncu sie jej znudzi:-).
Jesli chodzi o katarek to sproboj Vikiem albo takimi kropelkami do inchalacji posmarowac delikatnie w miejscu gdzie mala spi tzn.gdzies na poduszeczke,kocyk.Ja tak robie i katarek szybko znika:tak:.powodzenia
 
Ja lekarstwa małej podawałam też specjalnąś strzykawka najczęściej podawałam jak spała było bez problemu. Powodzenia
 
Ja podawałam zwykła strzykawka kupioną w aptece.NIe wstrzykiwałam prosto do gardła tylko z boku po policzku i małymi porcjami zeby się nie zachłysnęła.
 
Ja podawałam zwykła strzykawka kupioną w aptece.NIe wstrzykiwałam prosto do gardła tylko z boku po policzku i małymi porcjami zeby się nie zachłysnęła.

ja tak samo robilam z ty,m ze dozonikiem od nurofenu dla dzieci. Sciskałam tez policzki małemu w taką rybke żeby nie mógł wypluć i musiał połknąć i jakoś się udawało. Ogólnie antybiotyk w zaiwesinie to porazka my wolimy zaszczyki.
 
Dziewczyny dobrze ci radza,strzykawka(np od panadolu w syropie),Kładziesz dziecko i wstrzykujesz mu małymi porcjami na policzek.Jest jeszcze metoda pipetka,jak Julia była mała to zostawiłam sobie pipetke od infakolu.Mysle,ze bez problemu mozna ja kupic.Jesli zas chodzi o probiotyk to mozesz rozmieszac go na łyzeczce z mleczkiem ktore mała pije:tak:
 
Hej!
Ja podawałam córce antybiotyk jak miałą 6 tygodni za pomocą specjalnego dozownika- strzykawki. najlepiej podawać małymi porcjami i po bokach policzków. Dobrze jest gdy dziecko jest troszkę głodne to szybciej wypije lekarstwo.:tak:
A jeśli chodzi o katarek to u nas najlepiej sprawdza się woda morska (Mar-plus, Marimer) którą wpryskujesz do noska - oczyszcza nosek, ułatwia odciąganie katarku i można ją używać do codziennej pielęgnacji w przeciwieństwie do kropelek do nosa.:-)
 
Hej ja podawałam Piotrkowi niedawno antybiotyk jak miał 6 msc z takiej strzykawki z miarka wkładasz z boku w policzek zeby lecialo powoli a nie prosto do gardła...mi lekarka powiedziala ze dzieci roznie reaguja i jak maly bedzie plul wymiotowal i nie przyjmowal to wtedy beda zastrzyki i tyle:sorry2:
 
reklama
Acha pewnie zalezy jaki antybiotyk ale ten co ja dawalam to mowila zeby lepiej szybko popil np herbatka bo potem przebija sie jakis nieprzyjem,ny smak i dziecko moze zwymiotowac:baffled:
 
Do góry