reklama

Jak pomóc dziecku w nauce?

Temat na forum 'Mamy nastolatków' rozpoczęty przez komono, 17 Wrzesień 2014.

 1. komono

  komono Zaciekawiona BB

  W tym roku dziecko będzie zdawało egzamin dojrzałości i chciałabym mu jakoś pomóc. Pomyślałam o korepetycjach szczególnie z matematyki. znalazłam też w internecie kurs przygotowawczy dla maturzysty: zdasz.to znacie może jeszcze inne kursy multimedialne, które pomogłyby dziecku zrozumieć trochę przedmiot??Może polecicie książki, repetytoria?
   
 2. nutka30

  nutka30 Aktywna w BB

  Może korepetycje pomogą? najlepiej u sprawdzonego nauczyciela.Ja pamiętam kiedyś chodziłam i mile wspominam naukę ponieważ koropetytor w ciszy i spokoju wszystko w szczegółach wytłumaczy.
   
 3. reklama
 4. nika9w

  nika9w Początkująca w BB

  Zgadzam się, jako rodzice możemy się szybko denerwować, nie tak jak koorepetytor...
   
 5. BajkowyPokoik_pl

  BajkowyPokoik_pl Zaangażowana w BB

  Korepetycje to moim zdaniem ostateczność i zalecane są w późniejszych klasach czy wieku dziecka,póki co powiedzmy jeżeli ma 7 lat to nie widzę też sensu aby płacić za dodatkowe lekcje i tym sposobem tylko zniechęcimy swoje dziecko do nauki,skutek będzie odwrotny do zamierzonego.
   
 6. Jadran

  Jadran Fanka BB :)

  Ale autorka pisała o swym dziecku,które będzie zdawać maturę, to co ma litość boską do tematu siedmiolatek?:szok:
   
 7. Godmother

  Godmother Zaangażowana w BB

  Korepetycje to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli będą przeprowadzane w interesujący sposób. Ale jako punkt początkowy warto po prostu zapewnić dobre środowisko do nauki. Zmienić wystrój pokoju, zapewnić dostęp do światła, wygodne siedzenia, etc.
   
 8. mariachhi

  mariachhi Początkująca w BB

  Zamiast wydawać pieniądze na korepetycje np. matematyki lepiej zajrzyj na serwisy, które ułatwiają życie.
  Jednym z nich jest np. http://Aztekium.pl/tabliczka :)
  Matematyka, Polski, Języki obce - przydatne metody i wiele więcej.
  Warto zajrzeć. :)
   
 9. kusmir

  kusmir Fanka BB :)

  Jak dla mnie najlepszym sposobem jest wspólna nauka i wspólne rozwiązywanie problemów, których się nie rozumie. Można też pomyśleć o korepetycjach, ale dla mnie to ostateczność.
   
 10. reklama
 11. miligri

  miligri Zaciekawiona BB

  mlodym osobom dużo łatwiej sie uczy w grupie, ja tak miałam za młodych lat, jakos za korepetycjami nie przepadałam dużo łatwiej mi sie uczyło z kimś, bo zawsze jakoś się wzmajemnie mobilizowaliśmy, ostatnio zaczełam odświeżać angielski i jestem na kursie w speak upie, jakoś łatwieej mi sie zmusić do nauki jak wiem że głupio by było sie nie przygotować bo grupa będzie na to patrzyła, zresztą poznałam bardzo fajne osoby na kursie i też poza nim się spotykamy
   
 12. jagodowamamba

  jagodowamamba Zaciekawiona BB

  Zgadzam się, że udostępnianie dziecku ciekawych i pomocny materiałów do nauki może je skutecznie zmotywować do nauki. Uważam, ze na przykład pomoce naukowe z WSiP są bardzo fajne. Ja siedzę bardziej w gimnazjalnych klimatach Link do: Gimnazjum - podręczniki i ćwiczenia do 1, 2 i 3 klasy / WSiP ;) Ale z tego co wiem, to można też znaleźć na stronie repetytoria do matury itp.. Polecam sobie zajrzeć.
   

Poleć forum