reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2013' rozpoczęty przez Aleksp, 18 Marzec 2013.

1. Aleksp

Aleksp Fanka BB :)

Hej dziewczyny.
    Pomyślałam że możemy sie wymieniac ,,dobrymi radami" bo czasem momenty desperacji sa przerazajace.
    KOrnela 2 dni temu była tak marudna,że nie wiedzieliśmy co się dzieję. Słyszałam dziwne świsty w nosie i wydawałomi się ze coś ma w buzi bo ciągle języczek pokazywała, potem przypomniałam sobie o pleśniawce a że nie wiem co to jest to net i poszukiwania. Na głowe dostawaliśmy bo jadła co godzine a ja nie mogłam wyprodukować jej odpowiedniej ilosci mleka...Dziś juz jest spokojniejsza i podejrzewam ze to był katar w nosku. Położna dzis sprawdziła czy jest plesniawka i czyściutko.Mam nadzieję,że przejdzie. Ale czy ktoś wie co robić kiedy pojawi się katar?DOBRE rady mile widziane.

Ostatnia edycja: 18 Marzec 2013
  2. ankusch

ankusch Fanka BB :)

Kiedy pojawi się katar psikać wodą morską dla niemowlaczków i odciągać aspiratorem ,można pod noskiem smarować maścią majerankową,można też kłaść na brzuszku tylko w tym momencie pilnować mieć na oku.

3. reklama
  4. betina79

betina79 Fanka BB :)

z naszych "problemow" to bolacy brzuszek i luszczaca sie skórka na stopach.
    na brzuszek kupilam herbate koperkowa, ale raczej synek nie chce jej pic
    a co do nozek, to oliwkuje je kilka razy dziennie, jak nie przejdzie to moze sprobujemy krochmal?

5. karolaola

karolaola sierpień'11 luty'13

Co do łuszczącej się skórki to polecam emolienty do kąpieli i dobry balsam nawilżający, my mamy http://www.doz.pl/apteka/p52330-La_Roche-Posay_Lipikar_Baume_AP_balsam_do_ciala_200_ml Jest drogi, ale mega wydajny i nawilża.

Oliwka u nas wysuszała skórę.

betina jak karmisz piersią to przeanalizuj listę produktów, które jesz, bo pewnie, któryś z nich jest odpowiedzialny za problemy brzuszkowe. Dodatkowo Ty możesz pić herbatkę koperkową;)

Ostatnia edycja: 18 Marzec 2013
  6. Aleksp

Aleksp Fanka BB :)

kąpiel w paru kroplach parafiny i maść DIPROBASE ( z polecenia bratowej u Nas zadziałało w zasadzie w 1 dzien)

7. Deizzi

Deizzi Fanka BB :)

Podobno balsam z NIVEA intensywne nawilżanie jest super na to. Małemu schodziła skóa dosłownie wszędzie ale wzięłam oliwkę i masowałam mu skórę centymetr po centymetrze i ta skórka odpadała i po 2 godzinach mieliśmy spokój.

8. Deizzi

​Jakiś sposób na bezsenność????

9. Kania78

Kania78 ...

Deizzi Twoją czy Ignasia?
    Niektóre dzieci tak mają, ze w dzień spać nie chcą, ale w nocy ładnie śpią.

Na problemy brzuszkowe polecam wodę koperkową - Gripe water, u Nas trudno dostępna ale w UK można bez problemu kupić. Świetna na kolkę, gazy.
    Na katarek stosuje wodę morską i fridę.
    Na suchą skórę stosuję zwykłą oliwkę, można też dawać do wody.
    Czy Wasze dzieciaczki też tak chrumkają ? Wydaje się jakby miały katar...

10. reklama
  11. Deizzi

Ignasia :)

Mój też chrumka... Czytałam ze to normalne nie należy panikować po prostu krtań nie jest jeszcze w pełni wyksztacona.

12. Kania78

Kania78 ...

Deizzi też o tym czytałam, tyle że właśnie u Nas ostatnio chorobowo było i tak się zastanawiałam czy jakiś katar jej tam nie zalega. A co do bezsenności, to wiesz że u dziecka to się wszystko zmienia co chwilę, dziś jest tak że nie śpi a za tydzień będzie spał, tak że będziesz musiała go budzić ;-)

Poleć forum