reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

noelka wspłczuje, u Nas tez 2 miesiące temu była taka wysypka, zniknęła. Byłam u dermatologa i dostałam Hydrokortizon ( cieniusienko miałam posmarować 2-3 razy) i faktycznie zniknelo. Dermatolog mowila ze to może być po prostu reakcja skory na wysokie temperatury ( 2 miesiące temu nie było az takich temp jak teraz), wiec może to nie egzema. Ahaa. u Nas pojawiło się znow malenka wysypka jak wrocilismy znad morza. Z perspektywy czasu mysle ze przyczyny mogą być 2 : 1-temperatura i slonce( tez mam uczulenie na slonce) lub 2 -proszek - pościel w pensjonacie była bielutka wiec pewnie w czyms solidnym wyprana, a 2 miesiące temu tez uprałam kilka sztuk ciuszków Koirnelci wraz z Naszymi...
 
reklama
ja w końcu poszłam dzisiaj do pediatry - doktorowa powiedziała , że to może być biegunka wirusowa , bądź spowodowana temperaturą powietrza. Przepisała 3 farmaceutyki
  • Nifuroksazyd - 3 x2ml dziennie - działa przeciwbakteryjnie wewnątrz jelit
  • Dicoflor - 2x5kropel dziennie - priobiotyk
  • Orsalit - 3x 1/2 saszetki dziennie, do przywrócenia odpowiedniego nawodnienia organizmu i ilości elektrolitów
 
lekarz powiedzial ze to egzema, dostalismy dwie masci w tym tez hydrokortizon, boje sie jej troche stosowac bo zawiera sterydy i ma duzo zlych opinii na necie, ze niszczy skore, powoduje, ze jest ciensza, bede jeszcze szukac innych specyfikow, ale najwazniejsze to natluszczac skore bo maly ma juz pelno suchych plackow na calym ciele.
 
NomiMalone u nas podobnie z owocami. Gucio tylko na cycu i wlasnie luzne kupki byly i po winogronach i po arbuzie. w Polsce natomiast mial problemy jak matka wariatka sie opychala truskawkami, porzeczkami i malinami. tak mi sie ich chcialo po roku abstynecji jadlam ile widzialam :-)
 
U nas tez sie pojawiły jakies place na skórze Olka(jak sie je dotyka to wydaja się szorstkie), ale tylko przy łokciach na rączkach i na jednej nóżce trochę. Mamy zapisane przez pediatrę Pimafucort (raz dziennie) a w ciagu dnia mamy natłuszczać Clobazą. Zaczęlismy wczoraj wiec jeszcze nie powiem czy pomaga czy nie. Ale od czego to to nie wiem...;/
 
U nas też przy łokciu zrobiła się plama czerwona, teraz zbladła i szorstka jest hmmm, na buzi wczoraj to samo wyskoczyło i sama nie wiem od czego....
 
reklama
NomiMalone i jak wirusowka przeszla Justynce? My wlasnie jestesmy juz mam nadzieje PO infekcji, wczoraj wreszcie ladna kupke zrobila i nie strzelala!! Dostalysmy podobny zestaw lekow plus zrobienie morfologii ktora jednoznacznie stwierdzila wirusowke. Blanka jest juz tylko na mm wiec akurat nie mam podejrzen ze to ja cos zjadlam.
 
Do góry