reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

Kania a dzieki u nas juz dobrze, małej stękanie przeszło prawie całkiem :-) A co do kaszek z Bobovity, kupilam mleczno-ryzową na razie nei daje ale zaczne, ale ona woli kaszke jesc z butli lyzeczka nie lubi ich jesc, zupki owszem a kaszką wtedy pluje :-p
 
reklama
Madziaa21 Oliwia jadła właśnie łyżeczką, przez butlę nie przeszło, dławić mi się zaczynała. A jak chciałam mleko zagęścić, dodałam, jedną czy dwie miarki to mi panna nie wypiła, bo bleeee więc od nowa mleko trzeba było robić.
 
A u nas ząbki już dwa są :) nawet nie zauważyliśmy jakiegoś płaczu z tego powodu :) też przez przypadek zauważyłam że już są bo Oluś wziął do ręki mój palec do buźki i zaczął jakby gryść i coś mi tam twardo było :)
Suknia teraz mi się należy :D czekam na propozycję wyjścia na miasto od męża:D hehe
 
basiatoja - a ja slyszalam wlasnie ze kto pierwszy zobaczy zabek to dziecku prezent kupuje a nie tej osobie co go zobaczy :-)

U nas mała kaszke kocha ale taką mm plus ryżowa - tą juz mleczno-ryzową mniej. Wczoraj na noc zjadła 210ml :szok: Tak to jej robilam 180 ale w sumie z ciekawosci sprobowalam czy zje tyle i zostawila ledwo na dnie tyci :-p
 
Pojawiło sie u nas odparzenie z tyłu na nodze w zgięciu:( smaruję Sudokremem ale nie schodzi wrecz pojawilo sie jeszcze jedno ciut niżej :( Moze znacie jakies sposoby na odparzenia??
Jeśli już pisałyście o tym problemie a przeoczyłam poproszę o link żebym mogła sobie poczytać...

madziaa21 u nas na moje szczęście taki zabobon krąży :D hehe

A na częstszą kupkę dostaliśmy probiotyki, zobaczymy może pomoże...
 
Basiatoja mogłabyś jeszcze Bepanthenem posmarować, są różne maści, kremy na odparzenia. U Nas zwykle sudocrem działał, jak było poważnie to olej lniany, są też takie maści do zrobienia, ale to lekarz musi Ci wypisać receptę.
 
u Nas odparzen brak bo fałdziki niewielkie ale słyszałam właśnie o mące ziemniaczenej lub krem ochronny np. sudokrem a jak trochę się wchłonie to właśnie puder lub mąka ziemniaczana aby skóra do skory nie przylegała
 
Dziewczyny błagam o radę: Mała zawsze uwielbiała się kąpać. UWIELBIAŁA. a od tygodnia jak tylko poczuje wodę to jest wrzask nieprzeciętny. wystarczy, że lekko zmoczy stopę czy rękę. nie da rady się jej wykąpać, bo aż się zachodzi. próbowaliśmy z róznymi temperaturami i zawsze jest tak samo. nie mam pojęcia o co chodzi :(
 
reklama
Dziewczyny błagam o radę: Mała zawsze uwielbiała się kąpać. UWIELBIAŁA. a od tygodnia jak tylko poczuje wodę to jest wrzask nieprzeciętny. wystarczy, że lekko zmoczy stopę czy rękę. nie da rady się jej wykąpać, bo aż się zachodzi. próbowaliśmy z róznymi temperaturami i zawsze jest tak samo. nie mam pojęcia o co chodzi :(
lilikasia a może się czyms wystraszyła? Tak było u mojej znajomej i jej synka. Podczas kapieli cos tam jej do wody spadło i koniec, mały z płaczem kapał się przez 1,5 roku. Mysle ze będziesz musiała oswajać na nowo. Nie koniecznie kapiąc, ale np. zamoczyć rączke w miseczce wody poza miejscem kapania, wrzucić zabawki do miseczki z woda i niech sam sprobuje siegnac....tak zalecają Nam na zajęciach na basenie jeśli dziecko zrazi się jakąś nowością np. zanurzanie dzieciaka.
 
Do góry