reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pomóc Naszym milusińskim czyli dolegliwości maluszków

Coś jest z tymi skokami rozwojowymi, moja Wika też ostatnio dawała popisy, płakała i nie chciała spać na dniu . Rozdrażniona była jak nie wiem. W ogóle ma tak, że czasami jak się rozpłacze to ciężko ją uspokoić, sama się nakręca mimo że nic się jej nie dzieje, zawsze wtedy ją biorę na ręce, przytulam i opowiadam coś spokojnie, tylko że przez to nauczyła się być na rękach i nie chce usypiać nigdzie indziej cwaniaczek mały:-)
 
reklama
Ja wlasnie nie wiem co sie dzieje z moim glutem od wczoraj - cały czas ryczy. Wszystko jest zle. Na spacerze wrzeszczy jakby ze skory go obdzierano! Daje rade tylko w nosidelku lub chuscie :/ w domu tez nie jest najlepiej. Jak polezy sam przez 10
min to juz cud :/ uwiazana jestem strasznie. Ale nie mogę go zostawić, olac, dać sie wypłakac. Moze za miękka jestem, ale strasznie mi go szkoda.
Zastanawiam sie czy przypadkiem nie brakuje mi pokarmu? Cos robię zle? Mam straszne wyrzuty sumienia :(
 
Mikowata czemu sądzisz, że masz mało pokarmu? Przystawiaj go częściej niż do tej pory, może jakiś skok przechodzi.
Moja na pewno bo od dwóch dni normalnie ktoś mi dziecko podmienił, albo te ćwiczenia źle na nią wpływają.
 
Moje dziecie wczoraj jakies placzliwe bylo:szok::szok:ale sprawdzilam od 14 tygodnia do 19 dziecko robi sie marudne wiec luzik.
Mikowata przystawiaj czesciej i zobaczysz czy to z glodu czy poprostu skok:tak:
 
Przystawiam, ale on sie strasznie denerwuje. I piersi zrobiły sie takie malutkie. Niedługo wizyta kontrolna i zobaczymy. Wyglada zdrowo i robi normalne kupki i siku. Zobaczymy jak dzisiaj bedzie. Z nikim innym nie chce siedzieć - tylko i wyłącznie ja.
 
A pijesz jakieś wspomagacze na laktację? Dużo wody? To że piersi się zrobiły mniejsze i pewnie miększe tzn. że się laktacja unormowała. Mnie to na skok wygląda.
 
Ethan dzis spi i spi o jedzeniu nie ma mowy:baffled:Jak daje mu butelke to wypije 100ml i koniec potem zaczyna plakac wiec go nie zmuszam. Boje sie ze maz go wczoraj klimatyzacja zalatwil:baffled:oby to nie poczatek jakiegos przeziebienia:-(
 
Moj krewetkowaty juz sie unormowal :) to było chwilowe. I tez troche obawiam sie przeziębienia bo lekki kabarek ma. Co do mleka to chyba po prostu mi sie normuje coraz bardziej (glut przybywa bardzo prawidłowo na wadze).
 
Hej :-)

Zwracam się do was z pytaniem, bo tutaj lekarze wszystko bagatelizują....mianowicie:
Emilia od około miesiąca ma problem ze złapaniem cysia. Jest przy tym wielki płacz itp. Moja mama twierdzi, że dziecko jest schynięte.....dzwoniłam do masażysty w Polsce i wypytałam o wszystko. Kazał mi ten pan ponaciskać ją w okolicy szyjki i barków i że jak będzie reagowa to możliwe, że jest schynięta no i jeszcze jedna sprawa....mała upodobała sobie trzymanie głowy w jedną stronę i też jest podejrzenie, że może mieć kręcz.

Kolejna sprawa to ropiejące i łzawiące oczko. Lekarz przepisał jej już drugi antybiotyk i nadal jej nic nie pomaga, więc zastanawiam się, czy to przypadkiem nie zatkany kanał łzowy.

Spotkałyście się z czymś takim i co o tym myślicie? Gdybym była w Polsce to bym już obskoczyła wszystkich specjalistów....ale niestety nie jestem i muszę się zamartwiać wszystkim :-(
 
reklama
Moj Leo tez preferuje jedna stronę. Pediatra dała skierowanie do neurologa. Neurolog powiedziała ze moze byc to wzmożone napięcie miesniowe. Skierowała na rehabilitację i usg ciemiaczka. Usg wyszło prawidłowo a teraz czekamy na konsultacje z rehabilitantem. Aczkolwiek nie wydaje mi sie by miał wzmożone napięcie - ale lepiej wszystko sprawdzić. Duzo dzieci preferuje jedna stronę. Trzyma zachęcać dziecko na przekrecanie główki w ta druga stronę. Ciężka sprawa bo moj młody jest cwany i sie za bardzo nie daje, ale powolutku, troche pracy i cierpliwości i juz coraz częściej sam wybiera druga strone.
Co do cyca nie mogę pomoc bo glut je dobrze. Czasami marudzi, ale to rzadko sie zdarza.
 
Do góry