reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak poradzić sobie z ciemieniuchą?

reklama
Mój synek tez się zmaga z ciemieniuchom, ale moge z całym sercem polecić krem Musteli :) stosuje z szamponem na zmianę od paru dni i działa cuda ! Prawie nie ma po niej śladu :)
 
Przed kąpielą grubo nasmaruj oliwką lub olejkiem ze słodkich migdałów (ja stosowałam), załóż czapeczkę. Po ok 30-40 minutach wyczesz grzebykiem lub szczoteczką i umyj główkę. U nas po ok. tygodniu takiej kuracji nie było śladu po ciemieniuszce :)
 
Co prawda nie wiem czy da radę wyleczyć ale szampon z musteli w piance świetnie zapobiega. Od początku myłam córce nim główkę, no i zawsze trzeba spłukać ją czysta woda, najlepiej sobie naszykować pojemniczek przed kąpielą.
 
u nas pomogła oliwka, cały strup z główki zszedł po kilku dniowej kuracji tuż przed kąpielą nakładałam oliwkę i zakrywałam czapeczką na 20min po czym kąpałam dziecko namaczałam główkę mocno i wyczesywałam po kąpieli :) pomogło
 
reklama
Również chętnie się dowiem. Podobno krem Oillan jest dobry ale nie wiem czy pomoże na ciemieniuchę spowodowaną alergiami i AZS. Mam zamiar go przetestować, bo u nas ostatnio problem nasilił się przez alergie.
Też rozdrapuje sobie główkę aż do ropy twoje dziecko? A potem takie strupy mu się robią? U nas dermicin , emotopic, emolium szampon nic nie pomaga🤷‍♀️
 
Do góry