reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak poradzić sobie z rozejściem prostych mięśni brzucha po ciąży?

kasia.zosia

Moderatorka
Dołączył(a)
28 Lipiec 2016
Postów
2 381
Osobiście mam z tym problem, po 3 ciążach w których przytytylam 25 kg w każdej a brzuch był gigantyczny, pomijając wygląd skory to jeden z poważniejszych problemow. Do kogo zwrócić się o porade? Rozejście ma około 2 cm, ale mam znajoma, która ma 5cm. Czy można jakoś temu zapobiec będąc w ciąży czy nie mamy na to wpływu?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cieszę się, że pojawiło się takie pytanie, ponieważ z mojego doświadczenia wynika, że problem jest dość powszechny ale jest jednocześnie bagatelizowany.

Zauważyłam, że problem ten dotyczy zarówno osób wysportowanych i aktywnych w ciąży jak również osób, które z różnych względów nie ćwiczyły lub nie kontynuowały treningów. Problem może się również pogłębić jeśli po porodzie zbyt szybko będziemy chciały wrócić do formy i będziemy wykonywać niewłaściwe ćwiczenia.

Jeśli już doszło do rozejścia się mięśni prostych brzucha, przede wszystkim należy skupić się na wzmocnieniu mięśni głębokich a wzmacniać je należy wykonując odpowiednie ćwiczenia. Nie są nimi standardowe, popularne brzuszki, które mogą tylko pogłębić problem.

O tym jakie ćwiczenia należy wykonywać, jak zadbać o to by problem się nie pojawił oraz jak potem z nim walczyć należy rozmawiać ze specjalistą w tym temacie czyli fizjoterapeutą. Powinna to być osoba doświadczona w temacie położnictwa, gdyż nie każdy fizjoterapeuta ma wiedzę i umiejętności by problem rozpoznać i kompetentnie pomóc pacjentce. Nie musimy się przecież znać na wszystkim, nawet lepiej gdy skupiamy się, specjalizujemy w konkretnym temacie.

Pomocy można szukać w przychodniach przyszpitalnych lub już nawet po porodzie prosić o konsultacje z fizjoterapeutą na oddziale położniczym. Ewentualnie prywatnie, jednak wtedy trzeba pamiętać by uprzedzać z jakim problemem się zgłaszamy.
 
Ostatnia edycja:
Filipinka, ilość dodatkowych kg w ciąży ma niewielkie znaczenie. Są kobiety, które przytyją niewiele a i tak będą borykać się z takim problemem. Ważna jest prewencja :)
 
na szczęście z obwisłym brzuchem da się żyć ;)
kiedy patrzę na moje dwa Skarby, to myślę sobie, że taki pamiątkowy brzuszek, to nie tragedia. Cieszę się ,że jesteśmy zdrowi i to chyba jest najważniejsze :-) :)
 
Proszę poradzić, czy można zastosować jakaś prewencje jeśli jest się w ciazy a obawia się tak przykrego widoku po porodzie.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Proszę poradzić, czy można zastosować jakaś prewencje jeśli jest się w ciazy a obawia się tak przykrego widoku po porodzie.

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom


Oczywiście, że można :) Każdy trening wzmacniający mięśnie głębokie brzucha, mięśnie dna miednicy oraz kręgosłup to inwestycja w nasze zdrowie, figurę i dobre samopoczucie.
 
Oczywiście, że można :) Każdy trening wzmacniający mięśnie głębokie brzucha, mięśnie dna miednicy oraz kręgosłup to inwestycja w nasze zdrowie, figurę i dobre samopoczucie.
Dziękuje serdecznie za odpowiedz. Boję się trochę ćwiczyć, bo sprawność i kondycja zmalała. Jestem w 23tc ale czasami poruszam się bez urazy osob starszych ale jak babcia 80 letnia[emoji6]

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry