reklama

Jak poradzićsobie z potówką

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez sandros, 1 Kwiecień 2005.

1. sandros

sandros Mama Soni

Witam,

Czy potowki swedza? Sonia ma na karku male czerwone wypryski przypominajace tradzik, strasznie ja to swedzi. Ma tylko na karku, mysle, ze to nie uczulenie, tylko potowki. Jak z tym sobie radzic, strasznie ja swedzi - POMOCY!!!!!

2. moniaa_

moniaa_ Mama 2004 i 2009

Tak to moga być potówki! zaraz poszukam bo jedna z moich znajomych na potówki polecała kąpiel w krochmalu wtedy skórka dziecka robi się delikatna a potówki mniej swędzą.Jak znajde to zaraz Ci to wkleje tutaj,. Pozdrawiam, a narazie przemywaj samą wodą bez mydła bo to podrażnia!

3. reklama
  4. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Zawsze po kąpieli naoliwiamy skórkę dzieciaczków. Ja zauważyłam, że Gabi jak była niemowlakiem i jako starsze dziecko gdy posmarowałam skórę plecków oliwką to prawie natychmiast miała potówki. Zrezygnowałam z oliwienia plecków i jej przestały wyskakiwać. Może to od nadmiernego natłuszczania skóry?? Nie wiem. Może też spróbuj.
    Tym czasem kąpiel w krochmalu pomaga, i chyba również w roztworze nadmanganianu potasu. Z tym, że woda powinna być lekko różowa.

5. sandros

sandros Mama Soni

Witam,

Wszystko fajnie, ale juz po kapielce z mydlem - faktycznie podraznia i juz po oliwieniu. Jednak, to nie przez oliwke, a przez spacery. Staram sie ubierac ja odpowiednio do pogody, ale kark trudno nie spocic i sa konsekwencje :-[

6. moniaa_

moniaa_ Mama 2004 i 2009

No właśnie słowiczek ma rację, albo krochmal albo nadmanganian potasu. To powinno pomóc bo to jest dobre nie tylko na potówki ale i na inne wysypki.WYpróbuj tego a na pewno dziecku nie zaszkodzi. A może jest tak jak słowiczek mówi że za mocno na oliwiasz plecki???
    musisz ubierac cieniej dzieciaczka, najwyzej wez dodatkowy kocyk aby przykryc

7. sandros

sandros Mama Soni

Ubieram ja cieniej niz siebie i wkladam w kocyk. Zawsze jednak kark ma "opatulony". Dzieki za rady. Dzis juz zasnela. Jutro czeka ja kapiel w krochmalu.

Dziekuje

8. moniaa_

moniaa_ Mama 2004 i 2009

Będzie dobrze :)). Każda z nas musi się nauczyć co i jak :)

9. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Aha, na potówki i inne wypryski skórne dobrże jest też kąpać dzieciaczki w Linoli.

10. reklama
  11. Hanusia

Hanusia Fanka BB :)

Sandros-kąp dziecko w krochmalu, to naprawde pomaga na wszelkie problemy ze skórą tak małego dziecka. ja moja Juilcię( ma teraz 3 m-ce), kąpie w krochmalu, jak cos wyskakuje na ciele.To naprawdę pomaga. Od kilku dni przestałam kąpać w krochmalu, wszytsko wróciło do normy i jest dobrze. Pozwodzenia!

12. raz w tygodniu,za namowa pediatry,kapie Oliwke w nadmanganianie potasu-lekko różowa woda
    zaczęłam kiedy miala zaczerwieniona pupe
    ..i dziala...!!
    mala nie ma zadnych krostek

Poleć forum