reklama

Jak poradzićsobie z potówką

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez sandros, 1 Kwiecień 2005.

1. sandros

sandros Mama Soni

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,

Czy potowki swedza? Sonia ma na karku male czerwone wypryski przypominajace tradzik, strasznie ja to swedzi. Ma tylko na karku, mysle, ze to nie uczulenie, tylko potowki. Jak z tym sobie radzic, strasznie ja swedzi - POMOCY!!!!!

2. moniaa_

moniaa_ Mama 2004 i 2009

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak to moga być potówki! zaraz poszukam bo jedna z moich znajomych na potówki polecała kąpiel w krochmalu wtedy skórka dziecka robi się delikatna a potówki mniej swędzą.Jak znajde to zaraz Ci to wkleje tutaj,. Pozdrawiam, a narazie przemywaj samą wodą bez mydła bo to podrażnia!

3. reklama
  4. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zawsze po kąpieli naoliwiamy skórkę dzieciaczków. Ja zauważyłam, że Gabi jak była niemowlakiem i jako starsze dziecko gdy posmarowałam skórę plecków oliwką to prawie natychmiast miała potówki. Zrezygnowałam z oliwienia plecków i jej przestały wyskakiwać. Może to od nadmiernego natłuszczania skóry?? Nie wiem. Może też spróbuj.
    Tym czasem kąpiel w krochmalu pomaga, i chyba również w roztworze nadmanganianu potasu. Z tym, że woda powinna być lekko różowa.

5. sandros

sandros Mama Soni

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,

Wszystko fajnie, ale juz po kapielce z mydlem - faktycznie podraznia i juz po oliwieniu. Jednak, to nie przez oliwke, a przez spacery. Staram sie ubierac ja odpowiednio do pogody, ale kark trudno nie spocic i sa konsekwencje :-[

6. moniaa_

moniaa_ Mama 2004 i 2009

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No właśnie słowiczek ma rację, albo krochmal albo nadmanganian potasu. To powinno pomóc bo to jest dobre nie tylko na potówki ale i na inne wysypki.WYpróbuj tego a na pewno dziecku nie zaszkodzi. A może jest tak jak słowiczek mówi że za mocno na oliwiasz plecki???
    musisz ubierac cieniej dzieciaczka, najwyzej wez dodatkowy kocyk aby przykryc

7. sandros

sandros Mama Soni

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ubieram ja cieniej niz siebie i wkladam w kocyk. Zawsze jednak kark ma "opatulony". Dzieki za rady. Dzis juz zasnela. Jutro czeka ja kapiel w krochmalu.

Dziekuje

8. moniaa_

moniaa_ Mama 2004 i 2009

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Będzie dobrze :)). Każda z nas musi się nauczyć co i jak :)

9. słowiczek

słowiczek mama pisklaczków

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Aha, na potówki i inne wypryski skórne dobrże jest też kąpać dzieciaczki w Linoli.

10. reklama
  11. Hanusia

Hanusia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sandros-kąp dziecko w krochmalu, to naprawde pomaga na wszelkie problemy ze skórą tak małego dziecka. ja moja Juilcię( ma teraz 3 m-ce), kąpie w krochmalu, jak cos wyskakuje na ciele.To naprawdę pomaga. Od kilku dni przestałam kąpać w krochmalu, wszytsko wróciło do normy i jest dobrze. Pozwodzenia!

12. www.krasnal.pl

www.krasnal.pl Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    raz w tygodniu,za namowa pediatry,kapie Oliwke w nadmanganianie potasu-lekko różowa woda
    zaczęłam kiedy miala zaczerwieniona pupe
    ..i dziala...!!
    mala nie ma zadnych krostek

Poleć forum