reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak poradzićsobie z potówką

sandros

Mama Soni
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2004
Postów
1 465
Miasto
Polska
Witam,

Czy potowki swedza? Sonia ma na karku male czerwone wypryski przypominajace tradzik, strasznie ja to swedzi. Ma tylko na karku, mysle, ze to nie uczulenie, tylko potowki. Jak z tym sobie radzic, strasznie ja swedzi - POMOCY!!!!!
 
reklama
Tak to moga być potówki! zaraz poszukam bo jedna z moich znajomych na potówki polecała kąpiel w krochmalu wtedy skórka dziecka robi się delikatna a potówki mniej swędzą.Jak znajde to zaraz Ci to wkleje tutaj,. Pozdrawiam, a narazie przemywaj samą wodą bez mydła bo to podrażnia!
 
Zawsze po kąpieli naoliwiamy skórkę dzieciaczków. Ja zauważyłam, że Gabi jak była niemowlakiem i jako starsze dziecko gdy posmarowałam skórę plecków oliwką to prawie natychmiast miała potówki. Zrezygnowałam z oliwienia plecków i jej przestały wyskakiwać. Może to od nadmiernego natłuszczania skóry?? Nie wiem. Może też spróbuj.
Tym czasem kąpiel w krochmalu pomaga, i chyba również w roztworze nadmanganianu potasu. Z tym, że woda powinna być lekko różowa.
 
Witam,

Wszystko fajnie, ale juz po kapielce z mydlem - faktycznie podraznia i juz po oliwieniu. Jednak, to nie przez oliwke, a przez spacery. Staram sie ubierac ja odpowiednio do pogody, ale kark trudno nie spocic i sa konsekwencje :-[
 
No właśnie słowiczek ma rację, albo krochmal albo nadmanganian potasu. To powinno pomóc bo to jest dobre nie tylko na potówki ale i na inne wysypki.WYpróbuj tego a na pewno dziecku nie zaszkodzi. A może jest tak jak słowiczek mówi że za mocno na oliwiasz plecki???
musisz ubierac cieniej dzieciaczka, najwyzej wez dodatkowy kocyk aby przykryc
 
Ubieram ja cieniej niz siebie i wkladam w kocyk. Zawsze jednak kark ma "opatulony". Dzieki za rady. Dzis juz zasnela. Jutro czeka ja kapiel w krochmalu.

Dziekuje
 
Sandros-kąp dziecko w krochmalu, to naprawde pomaga na wszelkie problemy ze skórą tak małego dziecka. ja moja Juilcię( ma teraz 3 m-ce), kąpie w krochmalu, jak cos wyskakuje na ciele.To naprawdę pomaga. Od kilku dni przestałam kąpać w krochmalu, wszytsko wróciło do normy i jest dobrze. Pozwodzenia!
 
reklama
raz w tygodniu,za namowa pediatry,kapie Oliwke w nadmanganianie potasu-lekko różowa woda
zaczęłam kiedy miala zaczerwieniona pupe
..i dziala...!!
mala nie ma zadnych krostek
 
Do góry