reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak poradzićsobie z potówką

Dziewczyny podpowiedzcie jakiś skuteczny specyfik na potówki u dziecka. Ja z córeczką nie miałam z tym problemów ale córeczka siostry ma 10 dni i zaczęły pojawiać się potówki. Napewno jej nie przegrzewa i w mieszkaniu też nie mają zbyt gorąco. Dzięki za wszelkie wskazówki.
 
reklama
Można smarować spirytusem a potem sudocremem,ale u nas pomogło po prostu lżejsze ubieranie :)
 
po pierwsze lzej ubieraj, po drugie mozesz wacikiem od uszu przemywac spirytusem salicylowym i smarowac ciennka warstwa sudokremu
 
polecam kąpiel w krochmalu lub (ale nie za często) w lekkim roztworze nadmanganianu potasu.
 
Mój synek jak dostał potówek to mama poradziła mi zasypać puderkiem i pomogło, zasypałam pudrem nivea parę razy i szybciutko zniknęły.
 
Jestem mamą 6-miesięcznej dziewczynki. Moja mała dorobiła sie potówek w szpitalu. Tam połażna poleciła nam kąpiele w ziołach Septosan. Zalewaliśmy w kubeczku 3-4 torebki ziółek i przez 3-4 dni dodawaliśmy je do kapieli małej. (Po kąpieli małej nie smarowaliśmy już oliwką). Potówki zniknęły bez problemów :-)
 
Mój 6 tygodniowy synek ma okropne potówki na buźce. Kompletnie nie wiem juz co z tym robic. Przemywam nadmanganianem i troche schodza, ale to bardzo wysusza skore malucha. Na jednym policzku z krostek zrobila mu sie niemalze skorupa. Smaruje wiec kremem nawilzajacym, ale nie wiem czy dobrze robie. Bylismy u lekarza i przpisal mu Hydrocortisyl, ale na ulotce jet napisane, zeby w zadnym wypadku nie stosowac na twarzy i nie u dzieci ponzej 12 lat. Zgupialam. W domu mam LINOMAG czy to sie nadaje? pomocy:-(
 
Z tego co wiem to maść ze sterydami, której nie należy stosować u niemowląt, a już na pewno nie na buźce!!!Mogą powstać przebarwienia na całe życie. Na potówki najlepiej jest zadbać o niską temp. w domu, ok.20-21st., nieprzegrzewanie malucha i ewentualnie osuszanie kąpielą w krochmalu. A jesteś pewna, że to potówki?Moja mała miała krostki wyglądające jak potówki a okazało się ze to tzw. trądzik niemowlęcy, który świadczy o niedojrzałości gruczołów potowych. Ja na pewno tą maścią dziecku buzi bym nie posmarowała
 
ja dostalam plyn ze sterydami Elocom i wlasnie do buzi ale nie wolno go stosowac wiecej niz dwa dni mojemu ladnie poschodzily plami po uczuleniu a jest tez taka masc-zel Diprobase tez dobra
 
reklama
u nas na potówki pomogły kapiele w krochmalu...mial tez na twarzy ale te krostki okazały sie uczuleniem..:dry:.elocolmu nie polecam na twarz ja mam atopowe i lekarz mi odrazu powiedzial że na twarz w żadnym wypadku...uzywam tylko na ręce:sorry2:
Może skonsultuj sie z innym lekarzem:tak:Powodzenia
 
Do góry