reklama

Jak poradzićsobie z potówką

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez sandros, 1 Kwiecień 2005.

1. renta.d

renta.d Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mój czasami jak długo śpi to plecki ma mokre... i nie wiem nigdy czy az tak się przesikał..
    czy to pot

2. tunczyk

tunczyk Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mój mały też strasznie się poci pomimo, że leciutko go ubieram w takie ciepłe dni. Potem wyskakują mu potówki i biedny się męczy bo go swędzi... ;-P

3. reklama
  4. Mamusia Blaneczki

Mamusia Blaneczki <3

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja Blaneczka jak byla malutka tez sie tak pocila z wiekiem jej to przeszlo , podobno jak jest a malo witminy d3 to dziecko moze sie pocic .:tak:a w upalne dni to normalne , dorolsy sie poci to i dziecko wazne zeby dawac duzo pic wody :tak:
    dzieko wklada wielki wysilek w jedzenie i pewnie stad te poty ,a jak jeszcze cieple jedzonko to tym bardziej :tak:;-) a w razie co idz do lekarza i spytaj ;-)

5. kaatia

kaatia Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam.
    Czy stosujecie coś na potówki? jeśli tak t co.
    pozdrawiam Kaska

6. Bellakama

Bellakama Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej. Moja córka urodziła sie w porze strasznych upałów i mimo iż ubierałam ją tylko w pampersa z potówkami miałam problem. Zaczęły znikac jak do kąpieli dodawałam Kalie (małe fioletowe tabletki) a w ciągu dnia smarowałam potówki Oilatum Soft krem. Pomogło i od tamtej pory ani jednej potóweczki:-)
    Pozdrawiam

7. Ankami

Ankami mamy lipcowe'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    kaatia pamiętaj, że potówek nie wolno natłuszczać, bo mogą się bardziej rozsiać i można doprowadzić do stanu zapalnego. Najlepiej wysuszać je "białą papką" - to jest maść robiona w aptece, na receptę kosztuje tylko 5 zł, zawiera talci veneti, zinci oxydati, glycerini aa 20,0, aqua calcis ad 100,0. A żeby nawilżyć skórę przez min. tydzień kąpać dziecko w ugotowanym siemieniu lnianym (na pół litra wody ok. 6-8 łyżek nasion lnu, zagotować rano, odstawić i wieczorem wlać gluta do kąpieli).

8. kaatia

kaatia Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ok, dzieki bardzo. potówki mamy tylko na buzi, ale bedziemy walczyć:)

9. madzia81

madzia81 Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na potówki najlepsza jest kąpiel w krochmalu,mąka ziemniaczana działa cuda:)pozdrawiam:-)

10. reklama
  11. KasiaSun

KasiaSun zaczarowana

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    tak - lżejsze ubranko i nie dwa kocyki, a jeden :) wszystkie pęcherzyki poznikały w ciągu nocy
    słyszałam, że nie wolno smarować żadnymi maściami potówek, lepiej najpierw się upewnić czy to aby potówki, jeśli nie znikają samoistnie z dnia na dzień

12. mamutek62

mamutek62 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mamusie! zanim zaczniecie leczyć swoje maleństwo na własną rękę, poczytajcie na ten temat ew. obejrzycie program choćby tutaj z DDTVN.
    Nie mówię, że zasypka czy Sudokrem może zaszkodzić, ale na każde dziecko to działa w inny sposób, wiemy jak u nas było.

Poleć forum