reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak poradzićsobie z potówką

ja robię peeling i później nawilżam skórę oliwką dla dzieci dzięki temu mam ładniejszą skórę :) Jeżeli chodzi o twarz to dodatkowo zrezygnowałam z fluidu.
 
reklama
ja tez do kapieli dodaje emulsje do kapieli eloderm. Nie wiem, ale nie mamy po niej zadnych potowek. Ja tez dobrze wietrze pokój malej przed snem, takze staram sie jej nie przegrzewac. Mysle, ze podstawa jest jednak odpowiednia pielegnacja skory dziecka emolientami eloderm.
 
Jest też coś takiego na potówki, jak krochmal do kąpieli atoperal. Dodajesz go do wody i on ma za zadanie łagodzić podrażnienia i pomagać w goejeniu drobnych uszkodzeń skóry oraz potówek właśnie. W składzie ma 100% naturalnej amylozy, która jest wrogiem suchości i szorstkości skóry ;)
 
U Tymka olejki zatykały mu pory. Miał jeszcze większą wysypkę. Koniecznie stosuj przewiewne rzeczy z bawełny i delikatnie osuszaj swędzące miejsca. A krochmal działa cuda, naprawdę !:yes:
 
Też mięliśmy problem z potówkami i do tego strasznie Szymon miał suchą skórę. Babeczka w aptece poradziła nam żebyśmy do kąpieli używali Atoperal Baby Plus i faktycznie emulsja bardzo fajnie nawilża skórę i nawet po kilku minutach po wykąpaniu czuć, ze skóra dziecka ma taką fajną delikatną osłonkę. Małemu tez te potówki nie wyskakują i nie drapie się po ciałku aż tak strasznie. A wiadomo że dziecku chcę się w takich sytuacjach pomóc żeby się nie męczył.
 
Do góry