reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak powiedzieć? Kiedy oswoje się z myślą?

Rozwiązania
0
Wczoraj po 4 dniach spóźniającego się okresu zrobiłam test. Wyszedł bladzioch. Nie spodziewałam się tego, zabezpieczamy się z mężem, mamy już dwójkę dzieci, zdecydowanie nie chcieliśmy mieć kolejnego. Od wczoraj nie umiem się ogarnąć, mam wreszcie od roku pracę którą lubię, jakies dwa lata temu mieliśmy kryzys z mężem w zwiazku, ale od roku układa nam się bardzo dobrze, znaleźliśmy czas tylko dla siebie a ciąża jest dla mnie czymś tak przerażającym w tym momencie... Nie zrozumcie mnie źle, kocham dzieci, mąż jest świetnym tatą, ale każda z ciąż była dla nas traumą, komplikacje, leżenie po pół roku plackiem i czekanie, modlenie się żeby dotrwać najpierw do 24 tyg, potem do 28 i tak dalej, niesamowity stres i strach o dziecko. Oboje twardo obstawalismy że nigdy więcej, że nie ma takiej opcji. Poprzednie ciążę były wyczekane, druga nie do końca planowana ale w głowie oboje mieliśmy drugie dziecko, więc mimo wszystko cieszyliśmy się, a teraz... Jak mam powiedzieć mezowi? Mówić teraz czy czekać na wizytę u lekarza i potwierdzenie? Ja wiem że to ja najlepiej znam mojego męża i powinnam wiedzieć ale nigdy w życiu nie bylam tak przerażona i niepewna tego co dalej...

reklama

lidia.aaa1

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja bym po prostu poszła wypłakała mu się w rękaw i powiedziała wszystko to co tutaj nam.
Dlaczego miałabyś czekać i zamartwiać się sama? I wizytę chcesz przed nim ukrywać? A niech się też chlopina pomartwi.
Ja tak robię, wyrzucam z siebie i wiem, że już nie jestem z tym sama.

Rozwiązania
0
Łudzę się że biochemiczna lub cokolwiek innego... Różne rzeczy się dzieją... Dlatego się zastanawiam czy mu mówić czy czekać... Jejku pisze to i nie wierzę sama że mi to przez głowę przechodzi... Mam takie myśli że czuje się strasznym człowiekiem...

U

usunięty

Gość
Napewno nie jesteś strasznym człowiekiem i nawet tak nie myśl. Wpadki się zdarzają mimo zabezpieczenia. Myślę że najlepszą opcją będzie jak powiesz mężowi o tym teraz. Jesteście małżeństwem musicie sobie ufać i przechodzić przez przeszkody razem nie oddzielnie. Dla Ciebie jest to zaskoczenie dla męża również będzie ale wierzę że dacie radę skoro macie już dzieci 😉
Gdybym była w takiej sytuacji jak Ty poprostu bym usiadła i powiedziała "kochanie musimy porozmawiać, dla mnie również jest to wielkie zaskoczenie ale... (chwila ciszy😜) jestem w ciąży. Jest to dorosły facet i napewno jest świadomy że jak jest seks to i może być ciąża ( wpadki są również u dorosłych osób i nie da się tego przeskoczyć)
Bardzo Tobie współczuję że znalazłaś się w takiej sytuacji 😞 trzymam kciuki aby wszystko się ułożyło

Ostatnio edytowane przez moderatora:

Inka123

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ja zrobiłabym najpierw badanie bHCG i sprawdziła przyrost, bo trochę niepokojący jest fakt, że wychodzi blada kreska 4 dni po terminie @. Oczywiście każda ciąża jest inna, u mnie niestety w drugiej ciąży nie wróżyło to nic dobrego. Może zatem najpierw warto potwierdzić ciążę i potem porozmawiać? Trzymam za Waszą rodzinkę mocno kciuki, jestem pewna, że znajdziesz w sobie siłę i wszystko ułoży sie lepiej, niż myślisz.

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Ja bym powiedziała od razu.
I nie zadręczaj się swoimi myślami, bo uwierz mi, rozumiem Cię jak nikt.
Mam dwoje dzieci i NIE MA MOWY o kolejnym, ciąża byłaby dla mnie końcem świata, nawet nie chcę sobie wyobrażać tego, co by było, gdybyśmy wpadli, dlatego wiem, co Ty czujesz w tej chwili.
Naprawdę, powiedz mężowi od razu, przejdźcie przez to razem, a on i tak wyczuje, że coś jest nie tak, że coś Cię gnębi. Nie jesteście nastolatkami, żeby się bać przyznać do ciąży, w końcu to niczyja wina i razem musicie pomyśleć, co dalej.
Trzymam za Ciebie kciuki!!!

Bosiek

Rozwiązania
0
Zrob przyrost i potem jsk bd ok przyrost usg i mu powiedz juz jak bd potwierdzone. Tak bd najlepiej, faktycznie niestety roznie bywa z ciaza szczególnie na początku. Ale jakby przyrost byl zly czy puste jajo takze powiedz. Tylko jak bd pewna co i jak.

Elencza

Rozwiązania
0
Nie jesteś strasznym człowiekiem!! Po prostu się boisz, dużo różnych emocji Tobą miota- nie obwiniaj się,że nie skaczesz z radości.
Podziel się ta wiadomością i swoim strachem z mężem, cięzar rozłożony na dwoje będzie lżejszy.
Jeśli ciąża się potwierdzi, nie zakładaj, że będzie jak z poprzednimi..
Mocno trzymam kciuki o wierzę, że takie rzeczy nie dzieją się przypadkowo..
Trzymaj się dzielnie..

reklama
U

usunięty

Gość
Nie rozumiem wypowiedzi "zrób betę i dopiero wtedy powiedz" dlaczego autorka ma ukrywać przed mężem ten fakt i robić coś za plecami drugiej połówki? Przecież to jest małżeństwo i jaka kolwiek by była sytuacja powinna powiedzieć teraz a nie ukrywać swoje uczucia i tłumić wszystko w sobie. To nie jest wina autorki że prawdopodobnie może być w ciąży takie rzeczy się zdarzają.Nie wiem jaki jest Twój mąż , nie znam go ale przez to że podjełaś decyzję o ukryciu TAK WAŻNEGO faktu może stracić w jakimś stopniu zaufanie do Ciebie.
Ja jestem typem człowieka że wolę usłyszeć wszystko od razu nie lubię słów " wiedziałam/łem od kilku dni ale nie chciałam nic mówić dopóki nie będę 100% pewna" - od razu mi się to kojarzy z " Dlaczego ja" 😜
Mąż jest po to żeby wspierać i przechodzić przez trudy życia razem i to nie jest kupno nowej sukienki a naprawdę poważna sprawa i oczywiście rozmowa.

Ostatnio edytowane przez moderatora:

KiniakB

Rozwiązania
0
Powiedz mu od razu!!! Rozumiem Cie co przechodzi, ja juz 4miesiace leże plackiem i wiem jak to wpływa na psychikę, małżeństwo. To nasze pierwsze dziecko, ale już sobie nie wyobrażam ze przy drugim musielibysmy przechodzic to samo 😥ale ogólnie lepiej powiedziec co masz sie dręczyć sama, w końcu jestescie małżeństwem, razem macie pokonywać przeciwności losu

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
K Ciaza kiedy powiedzieć pracodawcy. Potrzebuję porady 40
Kaamilaaa Kiedy i jak powiedzieć dziecku kto jest jego ojcem Potrzebuję porady 7
LadySnow Kiedy powiedzieć w pracy o ciąży? Potrzebuję porady 21
D Kiedy powiedzieć o ciąży Potrzebuję porady 2
R Kiedy i jak powiedzieć mężowi/partnerowi/rodzinie ? Czerwcowe mamy 2018 11
P Jak i kiedy powiedzieć dziecku, że będzie miało rodzeństwo? Ciąża, poród, połóg 9
A Jak i kiedy powiedzieć w pracy? Archiwum mam majowych'11 33
M Kiedy Fasolinka już będzie jak powiedzieć o tym mężowi/chłopakowi Staramy się 51
W Jak mam powiedzieć o ciąży :( Potrzebuję porady 10
U Jak powiedzieć dziecku o śmierci pupila Potrzebuję porady 16
J Powiedzieć w wychowawczyni w szkole o ciąży ? Potrzebuję porady 11
A Jak powiedzieć rodzicą o drugiej ciąży? Potrzebuję porady 32
K Jak powiedzieć o ciąży? Młodziutkie mamy 20
C Czy powiedzieć w sądzie o ciąży Porady prawnika 3
J Gadu-gadu czyli co potrafią powiedzieć już nasze maluszki Dzieci urodzone w listopadzie 2011 47
K jak powiedzieć w pracy o ciąży Archiwum marzec 2013 66
8 siusiam na nocnik...czyli jak powiedzieć pieluszkom pa pa Dzieci urodzone we wrześniu 2010 35
renia1501 Czy ktoś moze mi powiedzieć,gdzie szukać tych ramek na zdjęcia? Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 2
L Jak powiedzieć dziecku o śmierci? Przedszkolaki 8
A Kiedy widoczny pehpęcherzyk Ciąża, poród, połóg 8
Natii91 Witam może ktoś powiedziec czy to jest ciąża wczoraj wykonałam test z krwi i było 0.5 czy to ciąża czy nie i kiedy powinnam powtorzy Ciąża, poród, połóg 9
N Kiedy mowa o ulewaniu? Potrzebuję porady 13
M Starania początki Staramy się 11
Y Kiedy zrobić badanie Beta HCG Potrzebuję porady 17
K Kiedy zmiana mleka u wcześniaka Potrzebuję porady 14
Justi1234 Kiedy zbadać progesteron? Potrzebuję porady 2
Motylekkk Kiedy POINFORMOWAĆ PRACODAWCE O CIĄŻY. Potrzebuję porady 30
C Kiedy mogę się spodziewać owulacji? Potrzebuję porady 4
N kiedy basen z niemowlamkiem Potrzebuję porady 2
N Karmienie metoda blw - od kiedy Potrzebuję porady 1
Alicja1996 Kiedy zaszłam w ciążę Potrzebuję porady 4
N Niewidoczny bon turystyczny- kiedy był u Was widoczny Potrzebuję porady 8
O Test ciążowy , kiedy ? Potrzebuję porady 5
M Kiedy robić betę? Staramy się 11
K Kiedy Wasze Wcześniaki zaczęły chodzić? Wcześniaki 7
N Od kiedy aspirator? Potrzebuję porady 11
N kiedy wasza dzidzia zaczla troche dluzej spac ? Potrzebuję porady 16
O Kiedy najszybciej na BetaHCG? Potrzebuję porady 54
T Kiedy pierwszy raz się umówić do ginekologa Potrzebuję porady 3
Y Kiedy na l4 podczas epidemii? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 49
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 2
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 1
K Kiedy zaznaczyć pierwszy dzień cyklu? Staramy się 11
Domi9534 Kiedy się starać? Ciąża, poród, połóg 16
aniaslu In Vitro. Kiedy może pomóc? Odpowiada specjalistka Temat tygodnia 2
Elencza Kiedy zmiana łóżeczka na większe..? Potrzebuję porady 10
Elencza Kiedy do ginekologa?(niskie beta hcg) Potrzebuję porady 38
aniaslu Kiedy pójść do ortoptyka lub okulisty? Odpowiada specjalistka Temat tygodnia 14
aniaslu Kiedy starania o dziecko wydają się bezskuteczne. Temat tygodnia 0
akinoM222 Kiedy test Potrzebuję porady 17