reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak powiedziec o ciazy ;(

Dołączył(a)
1 Lipiec 2018
Postów
2
Jestem z chlopakiem od zawsze poznalismy sie jeszcze w szkole i tak minelo juz 7 lat zabezpieczalismy sie hormonalne jednak stalo sie jestem w 9 tygodniu ciazy wczesniej nigdy nie chcialam miec dzieci tak samo jak on jednak gdy zobaczylam to malenstwo zakochalam sie i pragne tego dziecka ale nie wiem jak o tym mu powiedziec jak zapytalam sie co bys zrobil gdybym byla w ciazy? odpowiedzial ze bysmy usunel a jestes ?odpowoedzialam ze nie bo nie mialam odwagi drazyc temat kiedys jak balam sie ze jestem w ciazy kazal mi wybierac albo usune albo on sie zabije dlatego boje sie mu to powoedziec jak to zrobic ? Kocham go i nie chcialabym stracic ale dziecko jest ważniejsze
I jak juz musi mnie zostawic to jak to zrobic zeby nic sobie nie zrobil ?
 
reklama
Czyli powiedział albo ja się sam zabije albo Ty zabij dziecko?? Z doświadczenia wiem że osoby które mówią strasza innych ze się zabija wcale tego nie robia ale te co nigdy na ten temat nic nie mówią. Masz 24 lata to nie 13 żeby ciąża była końcem świata.
 
Tez tak uwazam ja nawet sie ciesze z czasem ale mam przeczucie ze on tego nie przyjmie dobrze
Kiedys tak mowil ale teraz jego myślenie nie jest lepsze niestety
 
Poinformować musisz, a co on z tym faktem zrobi to jego sprawa. Życia za niego nie przeżyjesz. Teraz najważniejsze jest to maleństwo, kochane przez Ciebie, więc krzywda mu się nie stanie :)
PS: ja to ja, nie Ty, ale gdybym była na Twoim miejscu to od jego reakcji na informację uzależniłabym to czy będę go jeszcze chciała kiedykolwiek zobaczyć czy nie. Sama w ciążę nie zaszłaś, więc jak jest dorosły to powinien zareagować dojrzale.
 
Jeszcze dodam że on jest ojcem i ma prawo wiedzieć że nim zostanie myślę ze to dobry pomysł iść wspólnie na usg i posłuchać bicia serduszka. A jeżeli usyniesz to i tak nie masz pewności ze chłop Cię nie zostawi za jakiś czas...natomiast do końca życia będziesz musiała żyć z tym czego dokonalas. Aborcja jest łatwa to zrobienia ale nie rozwiązuje problemów lekarze chętnie biorą kasę za zabieg ale niechętnie opowiadają o konsekwencjach które mogą wystąpić po zabiegu może to być nawet twoja jedyna szansa na dziecko bo po aborcji różnie bywa...
 
Do góry