reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Jak powinno wyglądać menu dziecka karmionego piersia po 6 miesiącu życia?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Katiaa, 22 Wrzesień 2014.

 1. Katiaa

  Katiaa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jak powinno wyglądać menu dziecka karmionego piersia po 6 miesiącu życia? Ile posiłków, jakie, ilosci porcji i kiedy dajecie owoce? Ile powinno się dawac owoców, w wytycznych jest napisane aby dawać max 150 gram, a nie ma nic o minimum- czy jak dam 50 gram to bedzie ok?
   
 2. Megami

  Megami Bóg jest szaleńcem ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  11
  Podstawą diety dziecka po 6 m.ż. nadal jest mleko matki. Rozszerzanie polega przede wszystkim na zaznajamianiu dziecka z nowymi smakami i konsystencjami.
  Nie skupiaj się póki co na gramach. Co dzień stopniowo proponuj nowy pokarm, z czasem zastąpi on jedno karmienie piersią itd. Nie martw się czy się naje, czy nie, gdyż karmienie piersią jest tu nadal kluczowe.
  Polecam szczególnie pkt 5 o rozszerzaniu ZASADY ŻYWIENIA NIEMOWLĄT 2014 (1) Aktualne Stanowisko Grupy Ekspertów | Małgorzata Jackowska oraz ZASADY ŻYWIENIA NIEMOWLĄT 2014 (2) kiedy i jak rozszerzać dietę dziecka? | Małgorzata Jackowska
   
  Ostatnia edycja: 22 Wrzesień 2014
 3. reklama
 4. Katiaa

  Katiaa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tak, tylko moja Pediatra kazała rozszerzać dietę dziecka wcześniej , mój maluszek jadł już 160 ml zupki z glutenem raz dziennie w południe i jabłuszko skrobane(połowę dużego jabłka) pomiędzy posiłkami. Teraz próbuję dać mu kaszkę robię mu porcję 140 ml ale zjada tylko połowę tak o 18tej. Do tych posiłków zawsze proponuję mu pierś do popicia i pierś na żądanie. Planuję mu dać pół żołtka do obiadu co drugi dzień. Czy jest ok? Zastanawiam się czy dawać mu wodę i czy nie dostaje za mało deseru?
   

Poleć forum