reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak pozbawic praw do dziecka jednego z rodzicow

Rosi79

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2010
Postów
807
Mam zasadzone od ojca dziecka alimenty.Od czasu zasadzenia ojciec dziecka nie pojawil sie u nas ani razu,nie dzwonil i nie interesowal sie corką.Płacil natomiast regularnie.
Czy mam jakies szanse by pozbawic go praw do corki?

czy jezeli nie bedzie placil alimentow to bedzie podstawa do odebrania mu praw?
 
reklama
Mam zasadzone od ojca dziecka alimenty.Od czasu zasadzenia ojciec dziecka nie pojawil sie u nas ani razu,nie dzwonil i nie interesowal sie corką.Płacil natomiast regularnie.
Czy mam jakies szanse by pozbawic go praw do corki?

czy jezeli nie bedzie placil alimentow to bedzie podstawa do odebrania mu praw?

Z pewnoscią może Pani wnioskowac o ograniczenie ojcu praw (tutaj podstawą może być rozłączenie rodziców tj. brak wspólnego zamieszkiwania). Co do wniosku o odebranie praw - myślę, ze samo niepłacenie alimentów przez jakis czas to troszkę za mało by pozbawić ojca praw. Juz prędzej powołałabym sie na brak zainteresowania dzieckiem,a le nie wiem jak długo utrzymuje się ta sytuacji - pisze Pani, że od czasu zasądzenia aliemtów, ale nie wiem czy to było miesiąc temu czy 10 lat temu. W jakim wieku jest dziecko?
 
a co w sytauacji gdy ojciec dziecka ma pozbawione prawa czy w przyszlosci moze rzadac od dziecka alimentow na siebie?
jaki art kodeksu o tym mowi czy moglaby Pani powolac sie na jakies uzasadnienie wyroku
 
a co w sytauacji gdy ojciec dziecka ma pozbawione prawa czy w przyszlosci moze rzadac od dziecka alimentow na siebie?
jaki art kodeksu o tym mowi czy moglaby Pani powolac sie na jakies uzasadnienie wyroku
Prosze o odpowiedz
chcialabym wiedziec czy w przyszlosci ojciec mojego dziecka bedzie mogl sie ubiegac od niego alimentow??
ex od kilku lat w ogule nie interesuje sie dzieckiem,nie dzwoni,nie widzial go, przy tym nie pracuje legalnie, wiec w przyszlosci moze byc problem z wypracowaniem swiadczen emerytalnych
jeden prawnik mowi,ze tak,drugi nie, atrykuly w internecie tez nie daja jednoznacznej odpowiedzi
 
chcialabym wiedziec czy w przyszlosci ojciec mojego dziecka bedzie mogl sie ubiegac od niego alimentow??
Dziecko jest zobowiązane do utrzymania ojca w zakresie w jakim ojciec przyczynił sie (osobiście i/lub finansowo) do utrzymania dziecka. Zatem nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo nie wiem jak było w Pani przypadku.
 
chcialabym wiedziec czy w przyszlosci ojciec mojego dziecka bedzie mogl sie ubiegac od niego alimentow??
Dziecko jest zobowiązane do utrzymania ojca w zakresie w jakim ojciec przyczynił sie (osobiście i/lub finansowo) do utrzymania dziecka. Zatem nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo nie wiem jak było w Pani przypadku.
w co w przypadku jak ojciec ma odebrane prawa i alimenty sciaga komornik, czy to cos zmienia???
 
reklama
w co w przypadku jak ojciec ma odebrane prawa i alimenty sciaga komornik, czy to cos zmienia???

To jest stan na dzisiaj ale nie stanowi to odpowiedzi na pytanie dot. stopnia w jakim ojciec przyczynił sie do wychowania dziecka.
Mogło być przecież tak, że przez kilka/kilkanaście lat łożył na dziecko a nawet utrzymywała z nim kontakt a potem to się skończyło, sąd odebrał ojcu prawa i wszedł komornik. Mogło być też tak, że opisana sytuacja (odebranie praw, komornik) jest prawie od urodzenia dziecka. To dwie zupełnie inne sytuacje.
 
Do góry