reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pozbyć się laktacji?

M

mineralnakocica

Gość
Cześć wam

Moja mama ma mały problem urodziła dziecko ale ma nadciśnienie i tabletki które ma brać maja przeciewskazania dla kobiet karmiących a innych nie ma a mamy ciśnienie oskaluje ok nawet 200 co grozi wylewem. są jakies preparaty na przestanie produkowania laktacji?
 
reklama
tabletkami mozna wstrzymac np bromergon


ed-

nie wiem ile czasu trzeba by tabletkami zatrzymac laktacje, nigdy nie bralam. Zreszta nie wiem czy po konsultacji z lekarzem i tak nie pozostanie naturalne zaprzestanie laktacji.
Te wysokie cisnienie nie dawalo mi spokoju, sprawdzilam i wyglada na to, ze przy wysokim przeciwskazane jest branie bromergonu

swoja wlasna, zreszta bardzo obfita laktacje zatrzymalam w ciagu 2,5 tygodnia nie pijac herbatek i bez owijania sie bandazami, problemow z piersiami nie mialam. Pokarm odciagalam tyle by nie bolalo, jak to pisaly dziewczyny

zdrowia dla mamy
 
Ostatnia edycja:
ja zatrzymałam sama laktację. Odciągałam odrobinę pokarmu, piłam napar z rumianku. Trwało to prawie 3 tygodnie. Słyszałam ze przyjmując leki na zatrzymanie laktacji trwa podobnie. Po co się dodatkowo faszerowac chemią?
 
Te lek przepisuje lekarz na receptę i nie jest obojętny dla zdrowia ale jak nie ma wyjścia...
Ja moją śladową laktację zatrzymałam w ciągu jednej nocy obwijając piersi bandażem ale ja to miałam tego mleka tyle co kot naplakał
 
Są tabletki,ja dostałam w szpitalu,zaraz po porodzie oraz przykazanie aby założyć stanik uciskający.Po ok tygodniu zniknął problem.
 
Autorko z całym szacunkiem,ale jeśli w gre wchodzi tak poważna choroba jak nadciśnienie,mama powinna udac się do lekarza po poradę.Nikt z nas nie da tutaj konkrtenej odpowiedzi i recepty na lek.

Zgodze się przedmówczyniami,ja na przyhamowanie laktacji tez dostałam Bromergon.
 
reklama
czyli jak dobrze zrozumiałam, zaraz po porodzie muszę powiedzieć , że nie będę karmići wtedy oni muszą dać mi jakieś tabletki tak???
 
Do góry