reklama

Jak pozbyć się laktacji?

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez mineralnakocica, 22 Czerwiec 2011.

1. Cześć wam

Moja mama ma mały problem urodziła dziecko ale ma nadciśnienie i tabletki które ma brać maja przeciewskazania dla kobiet karmiących a innych nie ma a mamy ciśnienie oskaluje ok nawet 200 co grozi wylewem. są jakies preparaty na przestanie produkowania laktacji?

2. livastrid

livastrid 2010 & 2012

tabletkami mozna wstrzymac np bromergon

ed-

nie wiem ile czasu trzeba by tabletkami zatrzymac laktacje, nigdy nie bralam. Zreszta nie wiem czy po konsultacji z lekarzem i tak nie pozostanie naturalne zaprzestanie laktacji.
    Te wysokie cisnienie nie dawalo mi spokoju, sprawdzilam i wyglada na to, ze przy wysokim przeciwskazane jest branie bromergonu

swoja wlasna, zreszta bardzo obfita laktacje zatrzymalam w ciagu 2,5 tygodnia nie pijac herbatek i bez owijania sie bandazami, problemow z piersiami nie mialam. Pokarm odciagalam tyle by nie bolalo, jak to pisaly dziewczyny

zdrowia dla mamy

Ostatnia edycja: 22 Czerwiec 2011
  3. reklama
  4. agrafka80

agrafka80 Fanka BB :)

Są leki na zahamowanie laktacji, ale jeśli mama nie będzie karmić, a odciągać będzie tylko tyle, żeby piersi nie były bolesne, to pokarm sam zacznie zanikać.

5. zyrraffka

zyrraffka Szczęśliwa mama

ja zatrzymałam sama laktację. Odciągałam odrobinę pokarmu, piłam napar z rumianku. Trwało to prawie 3 tygodnie. Słyszałam ze przyjmując leki na zatrzymanie laktacji trwa podobnie. Po co się dodatkowo faszerowac chemią?

6. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Te lek przepisuje lekarz na receptę i nie jest obojętny dla zdrowia ale jak nie ma wyjścia...
    Ja moją śladową laktację zatrzymałam w ciągu jednej nocy obwijając piersi bandażem ale ja to miałam tego mleka tyle co kot naplakał

7. andrewa88

andrewa88 Fanka BB :)

o dobra dziewczyny ale jeśli dziecko wogóle nie dostanie cyca to ta laktacja się uruchomi???czy zwyczajnie zaniknie???

8. livastrid

livastrid 2010 & 2012

u mnie bylo ciezko bez stymulacji, andrewa, ja walczylam o przyjscie laktacji laktatorem co 3 godziny przez 5 dni

9. Są tabletki,ja dostałam w szpitalu,zaraz po porodzie oraz przykazanie aby założyć stanik uciskający.Po ok tygodniu zniknął problem.

10. reklama
  11. Lena 1977

Lena 1977 Fanka BB :)

Autorko z całym szacunkiem,ale jeśli w gre wchodzi tak poważna choroba jak nadciśnienie,mama powinna udac się do lekarza po poradę.Nikt z nas nie da tutaj konkrtenej odpowiedzi i recepty na lek.

Zgodze się przedmówczyniami,ja na przyhamowanie laktacji tez dostałam Bromergon.

12. andrewa88

andrewa88 Fanka BB :)

czyli jak dobrze zrozumiałam, zaraz po porodzie muszę powiedzieć , że nie będę karmići wtedy oni muszą dać mi jakieś tabletki tak???

Poleć forum