reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pozbyć się mleka w piersiach

Ada2222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Grudzień 2021
Postów
193
Mam pytanie do was bo może któraś z was tak miała. W sobotę urodziłam. Małego karmie mm ze względu na małą ilość pokarmu i mały nie chce ssać cycka. Sama podjęłam taka decyzję że będzie lepiej i dla mnie i dla synka. Od dzisiaj czuje ból w piersiach i uczucie jakby tego mleka było więcej. Ale ja nie chcę karmić piersią. Co zrobić by sobie ulżyć no i żeby żadnego zapalenia nie było.
 
reklama
Mam pytanie do was bo może któraś z was tak miała. W sobotę urodziłam. Małego karmie mm ze względu na małą ilość pokarmu i mały nie chce ssać cycka. Sama podjęłam taka decyzję że będzie lepiej i dla mnie i dla synka. Od dzisiaj czuje ból w piersiach i uczucie jakby tego mleka było więcej. Ale ja nie chcę karmić piersią. Co zrobić by sobie ulżyć no i żeby żadnego zapalenia nie było.
Powiedz o tym lekarzowi. Dostaniesz leki na zatrzymanie laktacji.
 
Pić szałwię i miętę dużo i mocne napary. Odciągać minimalnie tylko do uczucia ulgi żeby nie było zastoju i zapalenia. Trwa trochę dłużej ale bezpiecznie i bez trucia się
 
Nie trzeba odciągać laktatorem możesz wziąć ciepły prysznic lub okład i ręcznie odciągnąć tylko do uczucia ulgi
 
Tak, należy odciągać odrobinę do uczucia ulgiz najlepiej ręcznie.
Ja bym jednak zasięgnęła porady neurologopedy- może synek ma jakieś kłopoty (np krótkie wedzidelko) I dlatego nie chciał ssać piersi -bo maturalne to nie jest..
Lepiej skontrolować od razu niż się zorientować przy nauce mówienia.
 
Od wczoraj wieczora masuje piersi i trochę odciągam do uczucia ulgi. W nocy dużo mleka samoistnie wyleciało. Dzisiaj już nie są tak bolesne
 
ja dodam od siebie tylko tyle, ze mialam podobna sytuacje po cc. Mleka było mało, corka troszke ssala, ale finalnie nie najadala sie i musialo wjechac mm. W 4 dobie po cc obudziłam sie z piersiami wiekszymi od glowy, bardzo bolesnymi, mialam zastoje, maz na spontanie pojechal po laktator. Minely 3 miesiace, a ja karmie coreczke tylko mlekiem z laktatora, dzisiaj rano sciagnelam po nocy pol litra mleka, takze pewnie kolejne sciaganie po obiedzie. Jestem zywym dowodem na to, ze laktacje mozna swietnie pobudzic tylko i wylacznie laktatorem, bo corki nie przystawialam pozniej juz wcale. Tak tylko pisze, ze niekoniecznie brak mleka / problemy z dostawianiem sa od razu skazaniem na mm.
Tylko autorko watku nie odbieraj tego personalnie, uwazam, ze kazda kobieta ma prawo wyboru i karmienie mm tez jest super! :)
 
reklama
ja dodam od siebie tylko tyle, ze mialam podobna sytuacje po cc. Mleka było mało, corka troszke ssala, ale finalnie nie najadala sie i musialo wjechac mm. W 4 dobie po cc obudziłam sie z piersiami wiekszymi od glowy, bardzo bolesnymi, mialam zastoje, maz na spontanie pojechal po laktator. Minely 3 miesiace, a ja karmie coreczke tylko mlekiem z laktatora, dzisiaj rano sciagnelam po nocy pol litra mleka, takze pewnie kolejne sciaganie po obiedzie. Jestem zywym dowodem na to, ze laktacje mozna swietnie pobudzic tylko i wylacznie laktatorem, bo corki nie przystawialam pozniej juz wcale. Tak tylko pisze, ze niekoniecznie brak mleka / problemy z dostawianiem sa od razu skazaniem na mm.
Tylko autorko watku nie odbieraj tego personalnie, uwazam, ze kazda kobieta ma prawo wyboru i karmienie mm tez jest super! :)
Dziękuję za odpowiedź 😊 ja nawał pokarmu miałam jeden dzień praktycznie. Teraz jest problem znowu żeby cokolwiek ściągnąć nawet laktatorem. Żeby ulżyć to mąż masuje piersi i tylko wtedy trochę wyleci mleka. Niestety u mnie laktator się nie sprawdza. Każda kobieta jest inna. Położna dzisiaj mówiła że dziecko prawdopodobnie było w szoku jak zaczęli przystawiać do piersi w szpitalu i było to zbyt szybko i dlatego nie chcę piersi wgl. Mały powinien więcej przybierać na wadze więc ciszę się że je mam wiem ile wtedy wypija i jestem spokojna.
 
Do góry