reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pożytecznie spędzić czas z dzieckiem?

Czas spędzony z dzieckiem powinien być przede wszystkim kreatywny,tak aby sie nie nudziło. Zresztą na forum wielokrotnie już o tym pisano,w grę wchodzi np ciastolina,zabawa w teatrzyk,puzzle czy układanie klocków.
 
reklama
Teraz latem będzie to faktycznie najlepsza opcja na to aby spędzić czas z dzieckiem aktywnie,na świeżym powietrzu- czyli spacery oraz basen,warto zapewniać mu jak najwięcej ruchu,plus zajęcia plastyczne jak malowanie- może odkryje w sobie talent:)
 
Witam serdecznie wszystkie mamy,

Niedawno założyłam nowy kanał na YouTube, na którym dzieci uczą się jak prawidłowo napisać literę pisaną. Piosenki w filmikach polegają na pokazaniu dziecku prawidłowego ruchu ręki podczas pisania z prostą piosenką. U dziecka współpracuje wtedy lewa i prawa półkula mózgowa, co przyśpiesza i ułatwia zapamiętywanie kształtów. Pozwala to szybko i skutecznie nauczyć się prawidłowego zapisu litery oraz pokonać ewentualne trudności w nauce pisania. Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=4_MqERBbib4

Mam nadzieję, że mój wpis zachęci kilka mam i spodoba się Waszym dzieciom :)

Gdy dziecko dobrze się bawi, wiedza sama wchodzi do głowy :)

Pozdrawiam serdecznie
Literolandia.TV
 
Witam serdecznie wszystkie mamy,

Niedawno założyłam nowy kanał na YouTube, na którym dzieci uczą się jak prawidłowo napisać literę pisaną. Piosenki w filmikach polegają na pokazaniu dziecku prawidłowego ruchu ręki podczas pisania z prostą piosenką. U dziecka współpracuje wtedy lewa i prawa półkula mózgowa, co przyśpiesza i ułatwia zapamiętywanie kształtów. Pozwala to szybko i skutecznie nauczyć się prawidłowego zapisu litery oraz pokonać ewentualne trudności w nauce pisania. Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=4_MqERBbib4

Mam nadzieję, że mój wpis zachęci kilka mam i spodoba się Waszym dzieciom :)

Gdy dziecko dobrze się bawi, wiedza sama wchodzi do głowy :)

Pozdrawiam serdecznie
Literolandia.TV[/QUOTE] To prawda, że nauka poprzez zabawę jest najlepsza, nie mam nic przeciwko tv czy komputerowi, ale polecam też trochę zapomniane radio :) W tym roku powstało zupelnie niekomercyjne radio dla dzieci i rodziców - ciekawe rozmowy wieczorami.
 
Akurat pomysłów na to jak spędzić z naszym dzieckiem czas pożytecznie- może być naprawdę wiele i na dobrą sprawę wszystko zależy od nas,od kreatywności rodziców. Można wspólnie malować,układać puzzle,bawić się na dworze,spacerować. Szczególnie polecam to ostatnie,póki jeszcze jest dobra pogoda:)
 
mamaGabisi- masz na myśli pasmo dla dzieci w Polskim Radiu, czy coś niszowego ?
Tak,
konkretnie Polskie radio dzieciom znajdziecie tutaj do sluchania online: http://www.polskieradio.pl/18,Dzieci?utm_source=nawigacja&utm_medium=polskieradio.pl&utm_content=linki&utm_campaign=NaviHeader

Ja najchętniej słucham strefy rodzica po 21 w tygodniu i Jak daleko pada jabłko od jabłoni w soboty, fajne rozmowy z ekspertami w tygodniu, wczoraj np. było o tym jak rozmawiać z dziekcim o rozwodzie, a w soboty są rodzice znanych osób, np. Izy Miko mama byla niedawno.
A dla dzieci super np. ta audycja o jesiennych zabwach:
Zabawy na jesienne dni - Radio dzieciom - polskieradio.pl Zabawy na jesienne dni - Radio dzieciom - polskieradio.pl
My lubimy też wieczorem Pogaduchy do poduchy tak na wyciszenie ;)
 
Ostatnia edycja:
Znam stacje, bo dość często u nas leci. Przynajmniej od kilku miesięcy, bo też z tego co się orientuje to radio jest w miarę nowe. :) A słuchałaś może tej audycji ze Strefy rodzica w poniedziałek o nieprawidłowościach rozwojowych? Było tam pytanie o skupienie u dziecka i czym może się objawiać jego brak, ale to na szczęście tylko nas uspokoiło, że nasze dziecko jednak potrafi się skupić te pół godziny. Myślałem, że to mało, a okazuje się, że jednak dużo. :) No to chyba muszę sie pogodzić, ze odrabia lekcje "na raty'.
 
reklama
Trzeba poświęcić dziecku trochę czasu zeby nie czuło się osamotnione i odrzucone. Zabawy edukacyjne są fajną sprawą, ponieważ nie tylko dziecko się bawi, ale także uczy. Zawsze można wyjść na spacer i na spacerze wymyślać różne zabawy, dzieciaki lubią świeże powietrze :)
 
Do góry