reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak pożytecznie spędzić czas z dzieckiem?

MamaGabisi - właśnie słucham radia, całkiem często, ale czy wiesz, czy u nich można gdzieś odsłuchać audycje, które już były?
Tak na stronie internetowej:
Link do: Strona główna - Radio dzieciom - polskieradio.pl
To zależy co, kto uważa za pożyteczne ;) Dla nas oznacza to kreatywnie, w dobrej, rodzinnej atmosferze przy okazji kształcąc nowe umiejętności lub zdobywając wiedzę. To może być nauka szycia zabawek z filcu, wykorzystywanie wtórne rolek po papierze papierowym do stworzenia SuperRobota albo wycieczka do lasu z mapą i zadaniami. Wystarczy dać się ponieść wyobraźni ;)
Bardzo fajne są wszelkie pomysły na spędzanie czasu na świezym powietrzu, zimą jednak o to trudniej, u mnie szczrólnie, bo obie z Gabisią jetsesmy zmarźluchami ;)
 
reklama
Własnie to zależy kto co uważa za pożyteczne, my razem ostatnio dużo gotujemy, potem jest dużo sprzątania :D ale zawsze jest coś smacznego do zjedzenia, ostatnio robiliśmy kanapkowe wyzwanie znalezione na badzdlamnie.pl, można połączyć przyjemne z pożytecznym :)
 
Sposobów na pożyteczne spędzenie czasu mamy wiele, ale ostatnio moją córkę zaciekawiła tematyka popularno-naukowa. Bardzo mnie to cieszy, bo na tego typu programy to i ja chętnie z nią popatrzę. Niedawno trafiliśmy na kanał Da Vinci Learning. Znalazłyśmy programy odpowiednie do jej wieku, ale też takie dla starszych dzieci, z których wiele może się nauczyć. :)
 
jak tylko pogoda sprzyja warto wyjść na zewnątrz, począwszy od zwykłego spaceru, jazdy na rowerze lub rolkach, po organizowanie podchodów lub zwykłe poszukiwanie skarbu w ogrodzie,
 
Jest wiele możliwości, szczególnie jak pogoda dopisuje - na zewnątrz można jeździć na rolkach, na rowerze, grać w coś, spacerować. A w sumie nawet jak pogody nie ma to można razem coś upiec, poczytać książki a my też bardzo lubimy w coś pograć lub się pobawić, hitem w naszym domu są takie klocki Link do: sharg.pl, mamy kilka zestawów i szalejemy w układaniu przez wiele godzin :)
 
Ja polecam planszówki (tylko takie bardziej rozwinięte niz chińczyk) . My z córką dużo gramy (ma w tej chwili 7 lat a gramy od jej 3) . Podstawowa różnica między nią a jej rówieśnikami - szybko rozumie zasady nowej gry. Coś co jest nie do pomyślenia u jej rówieśników. Gry dla 3-4 latków sześciolatkom sprawiają spore trudności. To na prawdę fajna zabawa. Wbrew temu co się o tym pisze dzieci nie uczą się godzenia się z porażkami :D
 
Też jestem zdania, że planszówki to świetny sposób na spędzanie czasu z dziećmi. Poza tym myślę, ze warto poświęcić czas i pomóc dziecku przy nauce lub odrabianiu prac domowych, to bardzo pożyteczny sposób spędzania wspólnie czasu. Możemy podsunąć dziecku ciekawe sposoby na szybsze przyswajanie wiedzy, na które samo by nie wpadło. Polecam poczytać na ten temat tutaj https://abcporady.pl/jak-pomoc-dziecku-w-nauce-garsc-porad-dla-strapionego-rodzica/, można sprawić, że nasza córka czy syn zaczną kojarzyć naukę z czymś fajnym.
 
A my robimy eksperymenty. I to jest super pomysł na spędzanie czasu z dzieckiem. Teraz wiosną posialiśmy nasionka do dwóch doniczek. Jedna doniczka poszła na parapet, druga do piwnicy, by pokazac dziecku, czego rośliny potrzebują do życia. Lubimy też wspólnie gotować. Mimo iż bajzel mam później nieziemski w kuchni, to wiem, że wspólne gotowanie z kilkulatkiem to świetnie spędzony czas.
 
reklama
Do góry