reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak prawidłowo żywić 8-miesięczne dziecko?

Maggic_m

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Luty 2012
Postów
247
Witam serdecznie,

chciałam poradzić się odnośnie żywienia mojej 8-miesięcznej córeczki (22 maja skończy 9 miesięcy).

Nadal karmię córkę piersią. Staram się, aby posiłki były w miarę o regularnych porach, jednak nie zawsze to nam wychodzi. Córka różnie śpi w nocy i w ciągu dnia, teraz dodatkowo ząbkuje i częściej bywa przy piersi.

Chciałabym wprowadzić (wg schematu żywienia) kaszkę zbożową wzbogaconą w żelazo. Zdecydowałam się na Sinlac, ponieważ zależy mi, aby nie było w niej mleka modyfikowanego. Waham się, czy podawać kaszkę po obiedzie czy przed – jako drugie śniadanie. Czy moja propozycja posiłków jest w miarę dobrze skomponowana?

Śniadanie, ok. godz. 7-8 – Pierś
Drugie śniadanie, ok. godz. 9.30 - 10 – Kaszka zbożowa z żelazem, ok. 150 ml – wg wskazań producenta na opakowaniu
Obiadek ok. godz. 13 – zupka (z dodatkiem kaszy manny, kaszy jaglanej, ryżu, makarony bezjajecznego lub kleiku kukurydzianego)– Córka zjada ok. 180 ml. Co drugi dzień pół żółtka do zupki, raz w tygodniu rybka zamiast mięska.
Podwieczorek ok. godz. 16 – owoc/kisiel z soku BoboFrut ze startym jabłuszkiem/ sok owocowy
Posiłek wieczorny – ok. 20. – Pierś
Noc – czasem córka przesypia całą noc, a czasem budzi się i podaję jej pierś raz lub dwa razy.

Po obiedzie karmienia różnie wyglądają. Czasem najpierw podaję pierś, a potem dopiero owoc i na posiłek nocny również pierś.
Pomiędzy posiłkami córka schrupie czasem chrupki kukurydziane czy biszkopta. Zdarza się także, że dostanie kawałek chlebka z masełkiem.
Do picia podaję jej herbatkę uspokajającą z HIPPa. Jednak zauważyłam, że nie chce jej już pić. Za wodą też nie przepada. Co mogę jej w takim razie podawać do picia? Chodzi mi zwłaszcza o ciepłe dni, bo widzę, że jest spragniona.

Dodam także, że odkąd wprowadziłam dodatkowe posiłki do diety córki, pediatra polecił nam stosować preparat witaminowy CebionMulti (4-5 kropelek dziennie).

Chciałabym dowiedzieć się, czy prawidłowo odżywiamy córkę, czy nie popełniamy jakichś błędów?
 
reklama
Dodam, że córka waży ok. 10kg i mierzy ok. 76-77 cm - własne pomiary, gdyż wizytę u pediatry mamy dopiero w sierpniu przy szczepieniu.
 
Witam,
Jak chodzi o wprowadzenie kaszek to oprócz kaszki Sinlack która jest specyficznym produktem przeznaczonym do żywienia dzieci zwłaszcza alergicznych oczywiście można go również podawać ale głównym jego składnikiem jest mączka chleba świętojańskiego (roślina strączkowa) a nie zboża zatem warto też przyzwyczajać dziecko do produktów zbożowych podając np. kaszki wielozbożowe ale bezmleczne. BMI córki jest między 50-85 c czyli w normie.Reszta jadłospisu prawidłowa.
Do picia może być również kompot lub sok nie więcej niż 150ml.
 
Znalazłam kaszki bezmleczne, jednak na opakowaniu napisane jest, by przygotowywać je z mlekiem modyfikowanym. Czy w takim razie przygotowanie ich na bazie samej wody, będzie stanowiło pełnowartościowy posiłek?
Oto kaszki:
https://www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki/kaszka-pszenno-zytnia-pelne-ziarno/
Zdrowy Brzuszek Kaszka 8 zbóż

A może zamiast kaszki wystarczy podać Małej na drugie śniadanko kromkę chleba z jakimś dodatkiem, jako produkt zbożowy?

Czy gotowany w domu niesłodzony kompot np. z jabłek, również należy podać w ilości nie większej niż 150 ml?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź! To dla mnie niezwykle cenne informacje!
Pozdrawiam!
 
Do góry