reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak przejść na "butelkę"

Dołączył(a)
26 Sierpień 2008
Postów
3
Drogie mamy, mój 11 miesięczny synek jak dotąd karmiony był piersią jednak uznałam że pora już przerzucić się na jakiś preparat mlekozast. Nabyłam drogą kupna w aptece bebilon pepti i myślałam że mój wszystkożerny synek jakoś je zaakceptuje ale niestety pomyliłam się. pytanie do was, jakie macie dośiadczenia z przechodzeniem na butelkę, może macie jakierś rady jak przekonac dziecko do picia bebilonu... z góry dzięki za pomoc
 
reklama
witam
Niestety mnie czeka to samo karmie synka piersią i też bym chciała już przestać i obawiam się ,że ciężko będzie ;-) Bo Hubert nie wie co to smoczek , a co dopiero butelka . Lekarka mi powiedziała ,że ,,jak zgłodnieje to wypije ''więc może coś w tym jest ? Ale głodzenie dziecka to chyba przesada !!!
pozdrawiam ;-)
 
O jeny dziewczyny takie duże dzieci chcecie uczyć na butelkę:confused::confused::confused: W tym wieku już się dzieci odzwyczaja od butelki:shocked2:
NATALIAAA na Twoim miejscu jeżeli syn jest alergikiem udałabym się do lekarza który powinien przepisać receptę na Bebilon pepti jest o połowę tańszy.Mleko najlepiej podawać z kubka niekapka lub kubka z dziubkiem,na początku synek na pewno nie zechce pić bo to mleko ma dość specyficzny smak ale nie poddawaj się podaj mu rano po przebudzeniu i wieczorem przed spaniem możesz też zrobić kaszkę na tym mleku no i powoli zmniejszaj karmienie piersią.po kilku lub kilkunastu dniach mały wypije to ochydne mleko dzieci bardzo go lubią.
AGULA10 jeżeli twój synek nie jest alergikiem możesz podać mu mleko modyfikowane ale broń Boże nie z butelki ze smoczkiem:no:
Moja córeczka piła Bebilon pepti z butelki z ustnikiem LOVI fakt że musiałam końcówkę wymieniać co jakiś czas bo córeczka poprostu go odgryzała:szok: ale bardzo szybko pojeła naukę picia z niego.
Powodzenia życzę!
 
Dzięki za odpowiedź. Musze sie tez trochę wytłumaczyć. Oczywiście na mleczko dostałam receptę no i karmię dziecko z kubeczka canpol babies lovi 360. Btw gorąco polecam ten produkt :) Oj obyś miała racje z tym że maluch się przyzwyczai ;)
 
Anek M dzieki za podpowiedz ;-) Mój synek jest alergikiem niestety , więc tylko bebilon pepti na zostaje , ale mam problem z pediatra bo nie chce mi przepisać tego mleka .Ona uważa ,że dziecko z alergią powinno być jak najdłużej karmione piersią .Hubi kubeczka niekapka nie uważa co dopiero butelka . Więc karmię dalej piersią ;-)
pozdrowionka
 
reklama
Może podawaj małemu mleko z dodatkiem twojego stopniowo zwiększając mleko zastępcze a zmniejszając piersiowe. Ja tak oszukiwalam i się udalo
 
Do góry