reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak przekanać dziecko do łyżeczki?

iwon3004

lipcowa mamuśka 09
Dołączył(a)
12 Maj 2008
Postów
3 302
Miasto
Bielsko
Witam.
Mam mały, w sumie już problem,z moim 8-miesięcznym synkiem. Mianowicie nie chce jeść z łyżeczki.
Szybko zaczął jeść swoje pierwsze normalne dania bo już w 4 miesiącu...I tak było do 7-go miesiąca. Z czego się bardzo cieszyłam. Teraz prawie każdy obiad jestem zmuszona miksować i dawać do butli.
Mały zaczął się tak buntować jak wyszły mu górne ząbki (w sumie ma ich 6) plus jego 5-dniówka z wysoką temperaturą.
Nie narzekam na brak apetytu bo tego ma ogrom ale jak można przekonać go, że łyżeczka to jednak nic złego??? Biorąc pod uwagę, że w dłoni zje wszystko:blink: A najbardziej się cieszy jak może zjeść coś co sam trzyma sobie w rączce....
Pozdrawiam
Iwona
 
reklama
Witam, pytanie nie do końca obejmuje zakres mojej specjalności, tu bardziej potrzebna byłaby porada psychologa, obiecuję przykleić wątek na forum z zakresu psychologii dziecka jak tylko się takie pojawi (wiem że już wkrótce)!!!!
 
Mój synuś też miał podobnie :-)
Dawałam mu małe kawałeczki rożnych potraw do tego łyżeczkę lub widelec (dla dzieci) i sadzałam w foteliku obok nas. Z początku wyrzucał łyżeczkę i jadł rączkami a potem jakoś sam się przekonał do używania łyżeczki patrząc jak my jemy :-)

Wiem , że na wiadomość jest już nie w czasie, ale może komuś się przyda
 
Do góry