reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak przekonać roczne dziecko do picia mleka?

myszka87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2008
Postów
64
Witam!!Moja roczna córeczka jest karmiona piersią, ale w najbliższym czasie chcaiałabym ja odstawic od piersi-jest niestety problem ponieważ nie chce pić żadnego mleka:-(Wypróbowałam juz wszystkie mleka w proszku oraz mleko z kartonika.Myślałam że może będzie pić kakao ale też nie chce.Napije się tylko łyczka i zaraz kręci głową i mówi że nie chce.Dodam że córeczka rano i wieczorem je kaszki mleczno-ryżowe oraz w ciągu dnia zjada jakiś serek lub jogurt.Czy ta ilość mleka wystarczy??Może któraś z Was miała podobny problem i podpowie mi co mogę zrobić aby przekonać córeczkę do picia mleka??Pozdrawiam :-)
 
reklama
wydaje mi sie,ze ona chce cycka,nie pije innego mleka nie dla tego,ze nie chce,ale dlatego,ze to butla..a z piersi jak ci pije?roczne dziecko ciezko odstawic od cyca..ja akurat nie borykalam sie z takim problemem,bo moje szybko przeszly na butelke,ale pamietam jak moje kolezanki chcialy przestac karmic..bylo ciezko,bo dziecko caly czas przy cycu i o butelce nie chcialo slyszec.cierpliwosci,z czasem sama zacznie pic mleko z butelki..albo moze sprobuj jakis kubeczek,zamiast butelki.a jezeli je jogurty i kaszki,to moze nie ma wiekszego zapotrzebowania na nabial?pozdrawiam :)
 
Moja córeczka pije z cyca tylko rano po przebudzenie i wieczorem przed spaniem.Chciałabym ja teraz odstawic bo slyszalam że im starsze dziecko tym gorzej.Jeżeli chodzi o kubeczki itd to nie chce z nich pic nawet herbatki-nie wienm dlaczego ale narazie nie chce jej zmuszac-poczekam troche i znow spróbuje jej dać.A Twoje koleżanki w jaki sposób sobie pradzily?Natalaka jak tylko zobaczy ze w butelce jest cos innego niz herbatka lub soczek to nie chce pic9czasem weznie łyczka i odrazu kreci głową ze nie chce.
 
..z tego co pamietam,to bylo ciezko..podawaly dziecku mleko w zwyklej szklance,bo o butelce nie chcialy slyszec.ale jak ci corcia zjada nabial w postaci innych produktow,to sie nie martw.nie kadze dziecko pije mleko..twoja corcia ma juz roczek,wiec nie jest tak zle.moje dzieciaczki tez w pewnym momencie przestaly pic mleko i kazdy mi mowil..dawaj im mleko,bo sa jeszcze male...a one na widok mleka sie kwasily,teraz jedno ma 5 lat,drugie 8 i mleko musi byc rano i wieczorem !!!same zaczely pozniej pic,ale po dluzszym czasie.dziecko jak bedzie mialo zapotrzebowanie na mleko,to zacznie samo pic.nie denerwuj sie,malymi kroczkami probij,ale nie na sile.wzne,ze zjada jogurty,serki i kaszki..tam przeciez tez jest mleko,ja dodatkowo podawalam jeszcze kalcjum,zeby tego wpna mialy wystarczajaca ilosc..nie ktore dzieci chowia sie bez mleka i tez sa zdrowe!!!takze mozesz byc spokojna.moja siostra np.przestala pic mleko jak miala okolo 6miesiecy,jak widziala butelke to wymiotowala,mama nie dawala jej wcale,nic jej nie bylo z tego powodu.
 
Ostatnia edycja:
Witam,
ja odstawiłam synka od piersi gdy synuś miał 11 miesięcy. próbowałam kilkanaście razy ale nie chciał współpracować, więc próbowałam za jakiś czas. Czy twoje dziecko pije jakieś płyny z butelki??
Mój synek nie chciał w ogóle butelki wziąć do ust. Tak więc dawałam soczki w butelkach (mam kilkanaście rodzai u nas sprawdziłam się butelka lovi) Najbardziej lubił pić wodę z sokiem malinowym. Jak się nauczył pić podawałam mu picie w butelce w czasie snu- cieszyłam się z każdego wypitego ml , początkowo 10 ml potem 20, 50 aż później zaczęłam podawać w jeszcze większych butelkach. Jeśli chodzi o karmienie piersią to Mój synuś w nocy potrafił 7 -9 razy jeść. I ten fakt mnie zmotywował do zaprzestania karmić. Początkowo wykluczałam karmienie w dzień z 4 razy dawałam mu 2 potem tylko raz w ciągu dnia. potem raz na dwa dni, w nocy nadal karmiłam. Jak wykluczyłam w dzień powolutku zaczęłam zmniejszać w nocy. Synek się obudził zamiast piersi to go uspokajałam aż zasnął. Powolutku zmniejszałam ilość karmień w nocy aż dostał raz w ciągu nocy. W ciągu dnia podawałam mu mleczko w butelce lovi w czasie snu, często się wybudzał ale spał w nosidełku więc bujanie go usypiało. Synuś nie robił histerii nie odkrywał mi bluzki,ale za to teraz ciągle się przytula. do tej pory po tych 4 miesiącach pije mleczko tylko w czasie spania. w dzień butelka z mlekiem go nie interesuje wyrzuca i nie chce pić a ja nie zmuszam. Zmotywował mnie również artykuł na tej stronie http://www.ithink.pl/artykuly/styl-...awic-niemal-poltoraroczne-dziecko-od-piersi/#
Dodatkowym plusem tego że już nie karmie jest fakt że synuś nauczył się sam zasypiać. :)
Powodzenia życzę i wytrwałości najgorsze są noce u nas 3 były najgorsze, aż synuś zrozumiał.
Pozdrawiam cieplutko :))
 
Wydaje mi się że tu chodzi tylko o to żeby sie pomiziać z cycem, a nie o mleko, wiadomo poczatki będa bardzo trudne i wyczerpujące dla obu stron, ale malutka musi zrozumiec ze decyzja jest juz nieodwołalna, zróbcie pożegnanie z cucem, niech mała sama wybierze sobie butle wytłumacz jej ze to specjalna butelka na mleczko i ze od dziś tylko z niej bedzie jadła. Może sie uda, najważniejsza jest wytrwałość i konsekwencja!
 
Witam,
ja odstawiłam synka od piersi gdy synuś miał 11 miesięcy. próbowałam kilkanaście razy ale nie chciał współpracować, więc próbowałam za jakiś czas. Czy twoje dziecko pije jakieś płyny z butelki??
Mój synek nie chciał w ogóle butelki wziąć do ust. Tak więc dawałam soczki w butelkach (mam kilkanaście rodzai u nas sprawdziłam się butelka lovi) Najbardziej lubił pić wodę z sokiem malinowym. Jak się nauczył pić podawałam mu picie w butelce w czasie snu- cieszyłam się z każdego wypitego ml , początkowo 10 ml potem 20, 50 aż później zaczęłam podawać w jeszcze większych butelkach. Jeśli chodzi o karmienie piersią to Mój synuś w nocy potrafił 7 -9 razy jeść. I ten fakt mnie zmotywował do zaprzestania karmić. Początkowo wykluczałam karmienie w dzień z 4 razy dawałam mu 2 potem tylko raz w ciągu dnia. potem raz na dwa dni, w nocy nadal karmiłam. Jak wykluczyłam w dzień powolutku zaczęłam zmniejszać w nocy. Synek się obudził zamiast piersi to go uspokajałam aż zasnął. Powolutku zmniejszałam ilość karmień w nocy aż dostał raz w ciągu nocy. W ciągu dnia podawałam mu mleczko w butelce lovi w czasie snu, często się wybudzał ale spał w nosidełku więc bujanie go usypiało. Synuś nie robił histerii nie odkrywał mi bluzki,ale za to teraz ciągle się przytula. do tej pory po tych 4 miesiącach pije mleczko tylko w czasie spania. w dzień butelka z mlekiem go nie interesuje wyrzuca i nie chce pić a ja nie zmuszam. Zmotywował mnie również artykuł na tej stronie http://www.ithink.pl/artykuly/styl-...awic-niemal-poltoraroczne-dziecko-od-piersi/#
Dodatkowym plusem tego że już nie karmie jest fakt że synuś nauczył się sam zasypiać. :)
Powodzenia życzę i wytrwałości najgorsze są noce u nas 3 były najgorsze, aż synuś zrozumiał.
Pozdrawiam cieplutko :))

Moja coreczka normalnie pije z butelki herbatki,soczki a nawet sama wodę ale mleka za chiny nie chce,a ja też nie chcę ja zmuszac bo wtedy wogole jużnie bedzie chciała pic.Co do karmienia piersią to jest tak jak pisalam wczesniej -karmie ja rano po przebudzeniu i wieczorem przed spaniem ale na szczescie nie usypia mi przy cycu tylko w lozeczku i spi cale noce od 21 do 6 lub 6.30:-) W dzien nie chce pic mleka i to ona sama o tym zadecydowala:-)powiedzmy ze sama sie odstawila.boje sie jak to bedzie jak jej nie dam rano i przed spaniem.Ogolnie boje sie o to ze nie bedzie pic mleka tym bardziej iz moja mam i tezciowa uwazaja ze dziecko w tym wieku jeszcze powinno je pic.Dobrze ze chociaz Wy mnie pocieszacie ze byc moze teraz nie chce a za niedlugi czas bedzie.Ja juz probowalam roznych sposobow ale ona tylko poczuje mleko i jest koniec.
 
idź do pediatry, a jeżeli będzie normalny powie Ci, że dziecko w tym wieku nie potrzebuje mleka jeżeli ma wystarczający zasób probduktów bogatych w wapń, mlecznych itp. u mojej bratowej było to samo, pediatra powiedziała jej, że nie trzeba tak dużemy dziecku podawać mleka jeżeli protestuje, a zastąpić je innymi produktami i tyle, mały dziś ma dwa lata, czuje się świetnie i jest mega zdrowy, do tego nie muszą go odzwyczajać od picia mleka dla dzieci czy od butelki bo poprostu tego nie miał.
 
reklama
reklama
Do góry