reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak przestawic dziecko z bebiko na zwykle mleko??

alinka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Grudzień 2006
Postów
436
Miasto
Kruszewnia
dziewczyny poradzcie cos moja ponad du lwtnia corka zapija sie mlekiem bebiko 3 rowniez na nim przygotowuje jej kaszke. probowalam przestawic ja na kartonowe mleko ale za nic nie chce go pic. probowalam jej dosladzac ale nic nie dalo slyszalam ze mozna miesza obydwa mleka i stopniowo zwiekszac ilosc zwyklego ale w sumie niewiem czy tak mozna??:confused: chcialabym zmienic jej mleko ze wzgledow niestety finansowych i co moze smiesznie zabrzmi w tych czasach u nas zwykle bebiko 3 jest trudno dostepne wszedzie jest bananowe albo GR a jeszcze mi bananowego w tym cyrku brakuje:baffled:
 
reklama
ja mam pytanie od kiedy można próbowac podawac zwykłe mleko ?

bo ja jeszcze nawet o tym nie myślałam je tylko budyń ze zwykłego mleka
 
Hej, hej!
magduś, teoretycznie mozna przejść na "normalne" mleko jak dziecko skończy trzy latka. Praktycznie, można je stopniowo podawać już wcześniej.

alinka, moja córa też jakoś za bardzo nie lubi smaku zwykłego mleczka. (Chyba musi sie przyzwyczaić). Samego za bardzo nie chce pić, ale jak zrobię kakao, to aż prosi o dolewkę. Tak samo zje na "zwykłym" kaszkę. Ale jak zamiast kaszki wrzucę tylko płatki, to trochę się krzywi.
Myślę, że muszą się dzieciaczki po mału przyzwyczaić do innego smaku.
O mieszaniu szczerze mówiąc nie słyszałam. Najlepiej spytaj lekarki.
Spróbuj robić na nim kaszkę, dodawać płatków kukurydzianych, kakałko. Może się uda :-)
Wprowadzaj stopniowo a na pewno szybciutko się do niego przekona :-)
 
dzieki za odpowiedz tylko szkopul w tym ze kakao podaje jej na zwyklym mleku to wypije maks. pol szklanki i ma dosc a o kaszce nawet niechce slyszec na zwyklym mleku zeby sie chociaz krzywila i troche wypila to sa jakies szanse ale jakies marne te moje widoki. pozdrawiam.
 
witam. wątek niby już sprzed jakiegoś czasu, ale go odświeżam. Ja miałam podobny problem z mekiem- dzieciak niechciał do ust wziąść innego mleka jak modyfikowane- skutek jak miał skończone 3,5 roku udało się nam dopiero go przestawić- a robiłam tak- jak gotowałam mleko, czy do kaszy, czy do płatków czy do czegokolwiek dodawałam troszkę zwykłego cukru i trochę waniliowego- mleko miało smak podobny do modyfikowanego i smakowało Bartkowi.:-)
 
ciekawy pomysł :-)
u nas problem nieco inny
bo jak małemu odstawiłam butlę ze smokiem to przestał wogóle chcieć pić jakiekolwiek mleko w jakiejkolwiek formie i przez 4 miesiące nie pił mleka (jadł przetwory mleczne) i teraz mu zasmakowało zwykłe mleko (jak byliśmy na wyjeździe wakacyjnym zobaczył że jego starszy kuzyn je płatki na mleku i on chciał takie same), a ja się trochę boję
bo wcześniej miał skazę i myślałam o tym żeby mu dawać modyfikowane aż skończy 3 lata, ale jak on pije zwykłe albo wcale :crazy:, to mleko zwykłe tak prawie codziennie po ok szklance wypija z płatkami od połowy sierpnia, na razie nie widzę żeby mu coś wyskakiwało na skórze ale przyznam sie mam stracha :zawstydzona/y:
 
Moja Marysia nadal pije wieczorem Bebiko.
Natomiast rano je płatki na zwykłym mleku. Oprócz tego w ciągu dnia zjada różne przetwory mleczne. Nie mam ciśnienia na to żeby odstawić Bebiko, bo przy jednej flaszcze dziennie to chyba nawet lepiej cenowo wypada ;) Poczekam jeszcze i odstawimy zupełnie flachę z mlekiem. N oale to dopiero jak młoda zacznie łaskawie jeść kanapki :baffled:
 
U nas pediatrzy zalecaja wprowadzanie mleka krowiego, gdy dziecko skonczy 1 rok. Erik nie za bardzo byl tym zachwycony, wiec do 1 roku i 3 miesiecy pil jeszcze modyfikowane, pomimo tego, ze juz duzo wczesniej jadl serki, jogurty etc. na zwyklym mleku:tak:. Pod konec 15 miesiaca przestawil sie nagle sam na zwykle mleczko i do tej pory je pije na pierwsze sniadanko:tak:
 
Witam, moja córeczka za tydzień kończy roczek i pediatra powiedziała że nie ma sensu ciągnąc modyfikowanego mleka (całe pokolenia się wychowały na krowim) i po roku mam mieszać i po 2 miesiącach przejść na krowie z kartonu 2%
 
reklama
Witam

Ja mam podobny problem z tym że Mati to mleko pije tylko z butelki i nawet nie chce spojrzeć na mleko w kubku czy to modyfikowane czy zwykłe, jak mu zrobię kakao to wypije jedną łyżeczkę i już go nie chce. :-(Płatki to jada ale suche nie pozwala zalać mlekiem a jak już to zaleję to nawet na to nie spojrzy, kaszek nie jada.:no: Niestety już nie wiem co robić i jak mu podać i w końcu odstawić butelkę. :confused:Na szczęście wypija ją tylko raz dziennie bo tak to wszystko inne je.:-)
 

Załączniki

  • P7170032.JPG
    P7170032.JPG
    355,3 KB · Wyświetleń: 381
  • P7050020.JPG
    P7050020.JPG
    438,5 KB · Wyświetleń: 483
Do góry