reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jak przygotowac 5 latka na rodzenstwo

Masz rację, mój Konradek od początku był dumny, że będzie starszym bratem! Cały czas wszystkim pokazuje, jak potrafi opiekować się Piotrusiem. W przedszkolu panie dziwiły się, że z taka radością cały czas opowiada o maluszku, mówiły, że żadko się to zdarza, bo starsze dzieci zazwyczaj się boją. Ale najważniejsze, żeby dzieci miały świadomość, że są kochane.
 
reklama
Witam!
Ja zostane mama po raz drugio w maju.
maoja córcia ma 4latka i 7 miesięcy. Od półroku męczyła nas pytaniami kiedy będzie miał rodzeństwo. Nie mogła się doczekać. Jak jej w końcu powiedziałm że w moim brzuszku jest dziecko i będzie miała rodzeństwo to rzuciła się do mojego brzucha i zaczeła go całować (aż się normalnie wzruszyłam), nie mogła wyjśc z zachwytu, że będzie miała rodzeństwo.
Cieszy się bardzo i codziennie sie pyta czy dzizia juz kopie, przykłada ucho do brzucha i słucha.
Fakt najgorzej jest dziecku wytłumaczyć ile to czasu 9 miesięcy. Zuzia nie ma poczucia czasoprzestrzeni, więc wytłumaczyłam jej że najpierw będą święta, potem jej urodziny (marzec) potem moje urodziny (kwiecień) a potem juz niedlugo będzie dzidzia i takiej wersji się trzymamy
 
Mój syn ma już prawie sześc lat i powiedzieliśmy mu o dziecku jeszcze przed wizytą u rodziców. Chcieliśmy, żeby wiedział pierwszy. W końcu to on jest naszą najbliższą rodziną. Był dumny, że pierwszy zna naszą tajemnicę i nikomu nie wypaplał. :tak:
Powiedziałam mu na początku też dlatego, że chciałam mu oszczędzić szeptów za plecami "bo on jeszcze nie wie". Cały czas pamiętam jak miał się urodzić mój młodszy brat i wszyscy już wiedzieli tylko nie ja i moje rodzeństwo. Nie było to miłe :-(
 
Do góry