reklama
 1. Czy są tu jakieś listopadowe maleństwa? A czy mamusiu zrobiłaś już pamiątkową kartkę i wygraj jeden ze 100 zestawów od Baby Dove! Do 10.12 czekamy na listopadowe maluszki!

  Zamknij powiadomienie

jak przygotować dziecko do przedszkola

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez Ewka789, 4 Marzec 2018.

 1. Ewka789

  Ewka789 Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  macie jakieś sposoby jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, gdzie chodziliscie żeby dziecku było łatwiej?

  Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
   
 2. ivvonka

  ivvonka Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  - wizyta w przedszkolu. Żeby dziecko mogło zobaczyć jak to wszystko wygląda. Najlepiej celować w grafiku w te momenty gdy dzieci się bawią na podwórku lub w sali.
  -podnieść umiejętności samoobsługi dziecka (ubieranie się, rozbieranie się, mycie ząbków, jedzenie) Im więcej umie, tym mniej stresu przy uczeniu się tego w przedszkolu, no i dzieci lubią być chwalone, że coś same sprytnie zrobiły.
  -nie idealizować przedszkola, że jest tam super, extra i wszystkie dzieci to lubią, bo i tak bez mamy jest do bani na początku.
  -możesz pobawić się z dzieckiem i misiami w przedszkole.
  -i warto robić dobrą minę do złej gry jak dziecko ma pierwszego dnia (i nie tylko pierwszego) minę niezbyt ciekawą albo płacze.
  Przedszkole jest w większości ogromnym przeżyciem dla dziecka i dla rodziców też. Ale prawie wszystkie dzieciaki przechodzą ten okres zwycięsko i są w stanie się przełamać i polubić przedszkole.
   
 3. reklama
 4. zielinskakasia

  zielinskakasia Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Fajnie mówić o tym, że poznają super kolegów i koleżanki, z którymi będą mogli się bawić, spotykać poza przedszkolem. Mówić że będą jeździć na wycieczki, że dużo się nauczy i będzie mógł później w domu opowiadać co nowego umie :)
   
 5. marta18691

  marta18691 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  7
  Moja ma 3.5 roku i tez się dostała do przedszkola i byliśmy na dni otwarte i jej się podobało...ale Niewiem jak później będzie
   
 6. zielinskakasia

  zielinskakasia Aktywna w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Będzie dobrze :)
   

Poleć forum