reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak przygotować dziecko do szkoły. Okiem psychologa

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Twoje dziecko rozpoczyna edukację szkolną? W rozmowie skupiamy się na dzieciach, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę ze szkołą. Jak również rozmawiamy o dzieciach z młodszych klas szkoły podstawowej, które do tej szkoły wracają. A wracamy wszyscy w sytuacji, która nadal jest niepewna, bo Covid_19 nie odpuszcza, więc tak naprawdę nikt nie wie czego mamy oczekiwać. Rady jak wesprzeć dziecko i jak wesprzeć samych siebie.

 
reklama
A mój syn poszedł sam do szkoły bo chodził do pp w centrum. Obyło się bez bagażu starych tematów z zerówki i choć tam miał fajną grupę to tym bardziej mnie cieszy, że dał radę poznać nowe dzieci...Z czasem okazało się że w rejonie sporo kolegów mieszka blisko.Teraz już 3 klasa i widać że są zgrani.

To co nowe zawsze budzi emocje ale kto ma wierzyć w nasze dziecko jak nie my?
Będzie ok... czasem może nie od razu wszystko się opanuje ale w tym rola wychowawcy no i nas.
 
A mój syn poszedł sam do szkoły bo chodził do pp w centrum. Obyło się bez bagażu starych tematów z zerówki i choć tam miał fajną grupę to tym bardziej mnie cieszy, że dał radę poznać nowe dzieci...Z czasem okazało się że w rejonie sporo kolegów mieszka blisko.Teraz już 3 klasa i widać że są zgrani.

To co nowe zawsze budzi emocje ale kto ma wierzyć w nasze dziecko jak nie my?
Będzie ok... czasem może nie od razu wszystko się opanuje ale w tym rola wychowawcy no i nas.
Starsza córka jest w 2 klasie i od pocztąku w 1klasie radziła sobie bardzo dobrze bardziej jest ogarnięta niż młodsza córka 🙈
 
Do góry