reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak przygotować mannę na mleku modyfikowanym?

Olga RaQ

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Czerwiec 2011
Postów
2 619
Miasto
Bielsko-Biała
Witam, od kilku dni podaję mojej 7 i pół - miesięcznej córeczce kaszkę mannę, taką zwykłą, którą gotuję sama. Nie jestem jednak pewna czy dobrze ją przygotowuję, proszę o radę.

jest to manna błyskawiczna, o taka Kasza manna błyskawiczna - Kupiec - kalorie, wartości odżywcze, tabele kalorii - kalkulator kalorii produktów żywnościowych, kasza manna kalorie, kasza manna kcal, kasza manna błyskawiczna kalorie, kasza manna błyskawiczna kcal, kasza manna K

robię ją tak: w garnuszku gotuję ją na bardzo gęsto, oczywiście bez soli ani cukru. Zagotowuję niewielką ilość wody, w niecałej pół szklanki wody rozrabiam mannę (około 2 łyżki) i taką wlewam na wrzątek w garnuszku (robię to w taki sposób po to, by nie powstały grudki). Gotuję raczej krótko, 2-3 minutki, po czym zostawiam taką gorącą, jeszcze sobie "dochodzi".

Następnie w kubeczku z podziałką mieszam taką gęstą kaszkę z przegotowaną ostudzoną wodą w takich ilościach żeby uzyskać 150ml lekko ciepłej kaszki. Wtedy wsypuję do niej 5 miarek mleka modyfikowanego (czyli tyle co na 150ml wody) i dokładnie mieszam. Kaszka w smaku jest super i dziecku smakuje.

Zastanawiam się jednak czy nie daję za dużo tego mleka... w końcu 5 miarek mleka przypada na 150ml wody, a ja daję je do 150ml gotowej kaszki. Czy taka kaszka nie będzie za "mocna", za bardzo mleczna? Czy powinnam dać trochę mniej mleka, jak tak to ile? np. 4 miarki? dodam że Natalia nie pije za dużo, ale staram się jakiś czas po kaszce wcisnąć jej trochę wody

jeszcze jedno pytanie - czy 7,5 miesięczne dziecko, które dostaje już gluten od 5 miesiąca, może jeść tyle manny? wcześniej jadła kaszki z nestle - mleczną mannę, wielozbożową wielooowocową i 8 zbóż
 
reklama
ekspertem nie jestem.Ale kaszka zamleczna na pewno nie bedzie.w koncu rozpuszczasz w 150 wiec gitara.Co do rzeczy z glutenem to smialo mozna czy tam buleczke,biszkopta.Moj to juz jadl w wieku Twojej c órki.

A nie lepiej Ci ta kaszke zrobic tak.Ja robie wlasnie wten sposob tylko ze na ok 300 takiej polplynnej kaszki.

Odmierzam tak troche ponad szklanke wody ,dodaje 2 plaskie lyzki manny,ciagle mieszam az sie zagotuje.Poem jak przechlodnie to daje 8 miarek mleka ,wymieszam i gotowe.
 
Do góry