reklama

Jak przytyć po porodzie?

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez Katalina M., 29 Marzec 2013.

1. Katalina M.

Katalina M. Fanka BB :)

Drogie mamusie
    z dziwnym pytaniem się zwracam, ale może któraś z Was miała podobnie. Właściwie od porodu w szalonym tempie spada mi waga, cieszyło mnie to na samym początku (w pierwszym miesiącu po porodzie), a jeszcze w ciąży zastanawiałam się jak tu szybko wrócić do wagi sprzed zajścia w ciążę. Teraz jest coraz gorzej, maluszek ma raptem 4 miesiące a ja ważę już ok 6 kg mniej niż przed ciążą i waga nadal spada. Zaraz będę wyglądała jak anorektyczka a tego najbardziej nie chcę (a wyniki badań mam dobre). Dodam, że nie wszystko mogę jeść, ponieważ ciągle karmię piersią a maluszek ma alergię na białko mleka krowiego. Jak zahamować ten spadek wagi...? Myślę nawet czasem, czy nie przestać karmić, choć bardzo bym tego nie chciała...

2. Lenati

Lenati Moderator

miałam ten problem . spadłam do wagi niższej niż przed ciążą i to o jakieś 7kg. też myślałam jak tu po ciąży zrzucić wage , do wagi z przed a jak się okazało z porodem spadła cała waga zebrana w ciąży i wygladam prawie jak anorektyczka ;P:baffled: Przestałam karmić ( znaczy karmie jeszcze na noc i rano ) Mała jest na mleku modyfikowanym . i waga powolutku idzie do góry . Dzieciątko z ciebie wyciąga wszystko .

3. reklama
  4. Katalina M.

oj mało to pocieszające, że tak ze mnie wysysa, jak przejdę się obok lustra to czasem dreszcze mnie ogarniają. Pocieszyłaś mnie, że nie tylko mnie to spotkało :) cóż jak waga dalej będzie tak mocno spadać to chyba przestanę karmić, bo zdrowa mama to szczęśliwa mama :)

5. Lenati

Lenati Moderator

Ja to byłam w szoku . Bałam sie ze taaaaki brzuch mi zostanie. A tak na prawdę prawię mnie nie ma :-D:-D Każdy mówi że jak anorektyczka wyglądam . Dokarm do 6 miesiąca jak tak ci waga przeszkadza, i potem zostaw cycka na noc np. Ja karmie ale czasem i na nocki ;) i waga co prawda nie szybko , ale już przytyłam pewnie jakieś 2kg.

6. Katalina M.

ha ja planowałam, że jak maluszek skończy 2 miesiące to zacznę chodzić na siłownię lub na jakiś fitness by szybciej pozbyć się nadmiaru ciążowej wagi :) ale jak zobaczyłam mocno spadające ze mnie kilogramy to szybko ten pomysł wyeliminowałam :). Właśnie tak planuję pokarmić do 6 miesiąca, na szczęście zaraz zaczyna się sezon grillowy to powcinam te wszystkie tłuściutkie karkóweczki, kiełabaski, szaszłyczki i może w końcu zacznę tyć :)

7. Jordgubbe

Jordgubbe Fanka BB :)

xxx

Ostatnia edycja: 7 Kwiecień 2013
  8. Katalina M.

Faktycznie z tą siłownią masz rację, idzie wiosna to zawsze można będzie pobiegać lub na rowerze pojeździć. Pewnie jak tak drobniutko wyglądałaś to nikt nie mógł uwierzyć, że jesteś po niedawnym porodzie:)

9. Jordgubbe

Jordgubbe Fanka BB :)

xxx

Ostatnia edycja: 7 Kwiecień 2013
  10. reklama
  11. Katalina M.

mam świadomość, że moje mleczko jest najlepsze dla niego :) biorę witaminki, żeby mnie wzmacniały a ubierać się będę najwyżej w działach dziecięcych ;)

12. Katalina M.

udało się :) plan by przytyć na Święta w pełni zrealizowany :) dziś uśmiech na mojej buzi się pojawił jak zobaczyłam, że ważę o 1 kg więcej niż w piątek :) (pewnie szybciutko mi to zejdzie, ale cieszę się chwilą) :-)

Poleć forum