reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak przytyć po porodzie?

Katalina M.

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
22 Marzec 2013
Postów
106
Miasto
Białystok
Drogie mamusie
z dziwnym pytaniem się zwracam, ale może któraś z Was miała podobnie. Właściwie od porodu w szalonym tempie spada mi waga, cieszyło mnie to na samym początku (w pierwszym miesiącu po porodzie), a jeszcze w ciąży zastanawiałam się jak tu szybko wrócić do wagi sprzed zajścia w ciążę. Teraz jest coraz gorzej, maluszek ma raptem 4 miesiące a ja ważę już ok 6 kg mniej niż przed ciążą i waga nadal spada. Zaraz będę wyglądała jak anorektyczka a tego najbardziej nie chcę (a wyniki badań mam dobre). Dodam, że nie wszystko mogę jeść, ponieważ ciągle karmię piersią a maluszek ma alergię na białko mleka krowiego. Jak zahamować ten spadek wagi...? Myślę nawet czasem, czy nie przestać karmić, choć bardzo bym tego nie chciała...
 
reklama
miałam ten problem . spadłam do wagi niższej niż przed ciążą i to o jakieś 7kg. też myślałam jak tu po ciąży zrzucić wage , do wagi z przed a jak się okazało z porodem spadła cała waga zebrana w ciąży i wygladam prawie jak anorektyczka ;P:baffled: Przestałam karmić ( znaczy karmie jeszcze na noc i rano ) Mała jest na mleku modyfikowanym . i waga powolutku idzie do góry . Dzieciątko z ciebie wyciąga wszystko .
 
oj mało to pocieszające, że tak ze mnie wysysa, jak przejdę się obok lustra to czasem dreszcze mnie ogarniają. Pocieszyłaś mnie, że nie tylko mnie to spotkało :) cóż jak waga dalej będzie tak mocno spadać to chyba przestanę karmić, bo zdrowa mama to szczęśliwa mama :)
 
Ja to byłam w szoku . Bałam sie ze taaaaki brzuch mi zostanie. A tak na prawdę prawię mnie nie ma :-D:-D Każdy mówi że jak anorektyczka wyglądam . Dokarm do 6 miesiąca jak tak ci waga przeszkadza, i potem zostaw cycka na noc np. Ja karmie ale czasem i na nocki ;) i waga co prawda nie szybko , ale już przytyłam pewnie jakieś 2kg.
 
ha ja planowałam, że jak maluszek skończy 2 miesiące to zacznę chodzić na siłownię lub na jakiś fitness by szybciej pozbyć się nadmiaru ciążowej wagi :) ale jak zobaczyłam mocno spadające ze mnie kilogramy to szybko ten pomysł wyeliminowałam :). Właśnie tak planuję pokarmić do 6 miesiąca, na szczęście zaraz zaczyna się sezon grillowy to powcinam te wszystkie tłuściutkie karkóweczki, kiełabaski, szaszłyczki i może w końcu zacznę tyć :)
 
Faktycznie z tą siłownią masz rację, idzie wiosna to zawsze można będzie pobiegać lub na rowerze pojeździć. Pewnie jak tak drobniutko wyglądałaś to nikt nie mógł uwierzyć, że jesteś po niedawnym porodzie:)
 
mam świadomość, że moje mleczko jest najlepsze dla niego :) biorę witaminki, żeby mnie wzmacniały a ubierać się będę najwyżej w działach dziecięcych ;)
 
reklama
udało się :) plan by przytyć na Święta w pełni zrealizowany :) dziś uśmiech na mojej buzi się pojawił jak zobaczyłam, że ważę o 1 kg więcej niż w piątek :) (pewnie szybciutko mi to zejdzie, ale cieszę się chwilą) :-)
 
Do góry