reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak przyzwyczaić malucha do opiekunki?

Jeszcze raz bardzo dziękuję za rady. Zastosowałam wasze pomysły i poskutkowało. Macio zrobił się tak grzeczny, że aż serce rośnie. Dzięki wam mój powrót do pracy był znacznie prostrzy. Duża buźka
Dzięki :D
 
reklama
nasza opiekunka (jest to moja znajoma,do której mam zaufanie) bardzo dużo rozmawia,właściwie cały czas do niej mówi
i widzę,że nie ma problemu,Wiktoria jeszcze na szczęśćie-jak miesiąc temu poszłam do pracy nie była na etapie płakania na widok obcych i zupełnie naturalnie to się odbyło
z jednej strony im wcześniej oswajamy dziciaczka z różnymi osobami tym lepiej

moja siostra,która jest za granicą nigdy nie zostawiała córeczki z kimś innym,bo po prostu nie miała z kim.Teraz jest problem,bo nie ma mowy o zostawieniu jej z kimkolwiek,a ma już 2 latka prawie. Także siostra jest totalnie uwiązana

Emi_25 początek jest najtrudniejszy,ale po 2 tygodniach przyzwyczaicie się.Zawsze sobie mówiłam,że jeśli nie będę dawała rady to zrezygnuję. I jak narazie-nie wyobrażam sobie,bym mogła siedzieć w domu. Trzymam kciuki-będzie dobrze!

A jeśli chodzi o to czy dziecko pamięta mamę-to oczywiście-doskonale pamięta
My mamy tzw sesje wieczorne.-po kąpieli kładziemy się razem do łóżka i maleństwo przytula się, pije z piersi i dowolnie długo cieszy się mamą.
Oczywiście przed kąpielą też jest zabawa,spacer.Także wbrew pozorom tego czasu dla dziecka można dużo wygospodarować. 8)
witam ja mam taki sam problem jak twoja siostra ...moja corka za dwa miesiace bedzie miec 2lata i jeszcze nigdy z nikim nie zostala ..;tez mieszkam za granica ....i jest bardzo ciezko bo ja w koncu chcialabym pojsc do pracy ...i znalesc opiekunke ...ale boje sie bo nie wiem jak to bedzie ona nawet z wlasnym ojcem nie zostanie...i chcialam sie dowiedziec czy siostra w jakis sposob to rozwiazala
bede wdzieczna za odpowiedz pozdrawiam
 
Moim zdaniem dziecko szybko przyzwyczai się do opiekunki, ale pod warunkiem, że będzie to dobra opiekunka i będzie znała się na rzeczy. Jeżeli szuka się dobrej opiekunki, to najlepiej znaleźć kogoś takiego na portalu, który zajmuje się pośrednictwem w tym zakresie. W Polsce bardzo popularny jest portal pomocedomowe.pl - myślę, że warto tam zajrzeć, bo jest sporo ogłoszeń, można znaleźć atrakcyjne oferty.
 
Do góry