reklama

Jak radzić sobie z wybuchami złości u dzieci

Temat na forum 'Relacje rodzinne' rozpoczęty przez Jusyna32, 3 Grudzień 2014.

 1. Jusyna32

  Jusyna32 Początkująca w BB

  Mamy jednego synka który jest oczkiem w głowie całej rodziny. Jest rozpieszczony i nie lubi gdy mu się odmawia. Najgorzej jest gdy wychodzimy z domu np na zakupy i nie chcę mu czegoś kupić. Płacz, wybuchy złości, panika... Jeden wielki wstyd.
  Jak sobie z tym radzić?
   
 2. NeSSi

  NeSSi & Michałek :) moderatorka

  Nie ustępować, im częściej ustępujesz tym dłużej będzie próbował to zmienić - dzieci już tak mają :tak: Pamiętaj, że to Ty ustalasz granice, maluch nie może wejść Wam na głowę, tłumacz powody zakazów, wprowadź zasady do życia, niech zrozumie że aby coś dostać musi na to zasłużyć. Nie ustępuj, raz ulegniesz i jesteś w błędnym kole. :tak:

  Zam to niestety, bo my też mamy jedynaka, w dodatku dziadki robią wszystko by był najszczęśliwszym dzieckiem na świecie - co w gruncie rzeczy nie jest złe, tylko, że oni pozwalają mu zupełnie na wszystko, (zero umiaru w słodyczach, potrafi bić dziadków, oni się z tego cieszą i on również, wymuszenia co rusz nowych zabawek), Natomiast w domu ma zasady i wie, że jesteśmy z mężem nieustępliwi :tak: zachowuje się zupełnie inaczej. Nie jest Święty ale też nie zachowuje się tak jak u dziadków :) Niestety dziadków zmienić nie mogę, ale wpłynąć na syna owszem :)

  Wytrwałości życzę :) Daj znać jak idzie i pamiętaj ... Twoja druga połówka też musi Ci pomóc w wychowaniu :)
   
 3. reklama
 4. mariamena

  mariamena Zaangażowana w BB

  Ja mam taki problem z młodszą córką. Starsza aniołek. Mała za to ma niezły temperament ( mały wulkan, czasami jak wybuchła to praktycznie nie dało się jej uciszyć). Napiszę Ci,że czasami bywało ciężko. Jesteś może z Warszawy? Zdecydowaliśmy się na konsultacje w poradni rodzinnej ( tutaj: www.sensity.pl/oferta-terapeutyczna/specjalistyczna-poradnia-psychologiczna-psycholog-rodzinny-w-warszawie-sensity-pl/ ).
  Uczęszczaliśmy tam z mężem i powiem Ci, że są pewne metody. Najważniejsze to nie dać sobie wejść na głowę. Dziecko musi wiedzieć kto rządzi ;) Tak jak pisze Nessi nie można dziecku ustępować.
   
 5. Sali-Mali

  Sali-Mali Zaangażowana w BB

  Świętą cierpliwością przede wszystkim!
   
 6. Jadran

  Jadran Fanka BB :)

  A jak reagujesz na te wybuchy?
   
 7. Dulce

  Dulce Fanka BB :)

  ja uważam, że najlepszym sposobem jest nie zwracanie uwagi, niech się wykrzyczy i wypłacze. Broń Boże nie wolno reagować taką samą złością bo agresji agresją nie rozwiążemy.
   

Poleć forum