reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak reagujecie na pouczanie przez obce osoby?

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 645
Miasto
Warszawa
Posłuchajcie, co robicie w sytuacjach, kiedy ktoś obcy poucza was, jak postępować z dzieckiem?

Pytanie od BB mamy:
Słyszałam już : "No wie pani, dziecku żałować", kiedy nie chciałam kupić lizaka. "Pani wypuści to biedne dziecko z wózka", kiedy spieszyłam się po starszego brata Zosi do przedszkola, a moja córa właśnie postanowiła, że chce chodzić.
Nie wiem, jak reagować. Nie chcę i nie potrafię być niegrzeczna, ale takie sytuacje strasznie źle działają na mnie i moje dzieci. Kochane, co robić?
 
reklama
Kiedyś sie denerwowałam, chociaz nie dawałam po sobie poznac. Starałam sie być uprzejma wobec tej przemądrzałej osoby ale nauczyłam sie to ignorowac. Na zasadzie: uśmiech, gadaj sobie gadaj jak ci od tego lepiej, ja tam swoje wiem :D
 
reklama
no właśnie jesteśmy zdenerwowane , ale udajemy, że wszystko jest ok. Nauczyli nas, że mamy być zawsze mili dla innych... jest to dla mnie strasznie trudne , ale staram się być asertywna i zwrócić uwagę, że nie zyczę sobie takich komentarzy
 
Ja jak słyszę głupie teksty w tym stylu to po prostu odpowiadam zazwyczaj grzecznie, ale sarkastycznie. Bądź po prostu ignoruje. Taka rada - chcesz mnie pouczać załóż moje buty i przejdź się w nich, potem zacznij się wymądrzać. ;)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Do góry