reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rosną nasze Pociechy / waga i wzrost /

reklama
To i ja sie dopiszę z moją chudziną - ostatni pomiar kostka to 5850 (start 2900) i 65 cm (start 51) - na 4 m-ce i 6 dni. Centylowo to istny koszmar - ledwie wchodzimy z wagą w siatkę, ale wg. 2 pediatrów skoro kolega w 4 m-ce podwoił wagę urodzeniową to absolutnie nie ma się czego czepiać, tym bardziej, że przybiera w normie 800-900 g/m-c w 1 kwartale i 550 g w 4 m-cu:) Rośnie za to jak na drozdżach - 14 cm w 4 m-ce!, ale ma co gonić - tatuś ma skromne 192 cm!
Wiec głowa do góry mamy chudzinek, przynajmniej nasze dzieciaczki nie będą miały szansy na bycie mega grubasami w przyszłości!
 
No cóż - u mnie w przychodni małą wymierzyli na 61 cm, z podkurczonymi nóżkami.:szok: ( 10 grudnia - czyli 4 miesiące i 6 dni )/Waży 5300, na moje oko i pomiary centymetrem krawieckim i ubrankami ma ok. 69 cm.
 
Oleńka zaszczepiona, obadana, zważona i zmierzona.
Osiągi dzisiejsze (4 miesiące i 1/3): 6940 i 64 cm - waga miedzy 50 a 75 centylem, długość między 25 a 50. Obwód głowy - 40 cm (10 centyl) i klatki piersiowej - uwaga - 46,5 (97 centyl)!!
 
Tak więc mój "maluch" w dniu wczorajszym tj w wieku 4 miesięcy i 8 dni ważył 9100 :szok::-D:szok:
Więc chyba jest tu najcięższy ten mój słonik:happy::blink::happy:
 
Ha, Agata, to mój jednak twojego przegonił, bo na 4 miesiące waży 6310 :-p:-p:-p;-), Wzrostu nie wiem, ale na pewno się dowiem przy szczepieniu na początku stycznia

Jednak ciesze sie, ze nie musze dziwgac 9 kilo:-p
 
Olich - waga maluszka imponująca!
Wiktorek w wieku 3 miesięcy i 10 dni ważyl 6800 i też mi wysiada kregoslup, wiec podziwiam Was dziewczyny jak dajecie rade nosic swoje "okruszki":tak:
 
reklama
Do góry