reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rosniemy... :)

Oli ma dokładnie 1 metr wysokości. Rośnie skokowo, nieraz nic przez dłuższy czas nie urośnie, a nieraz sporo. Jeśli od roku by nic nie urosła, to faktycznie bym się zaczęła zastanawiać. Zwłaszcza, że faktycznie niektóre sterydy hamują wzrost.
 
reklama
madzix nie chciałabym cie denerwowac, ale powinnas sie raczej pilnie skontaktować z lekarzem, jesli faktycznie zauważyłaś zahamowanie wzrostu u małej.... pytałam tesciowej i faktycznie u niektórych osób skutkiem ubocznym stosowania sterydów jest własnie zahamowanie wzrostu dziecka i to w wielu przypadkach nieodwracalnie.... czyli takie dzieci po prostu są duuuzo mniejsze w porównainiu do rówiesników:-( lepiej sie więc skontaktować i zdiagnozowac czy rzeczywiscie do takiego zahamowania doszło i ewentualnie i znależc takie rozwiązanie które wyeliminuje sterydy z leczenia MArty....
 
Dzięki serdeczne rosmerta:tak:Doszliszmy z P. do tego samego wniosku:tak: Poszukamy lekarza, bo wbrew temu co mowi nasza lekarka, dla nas jest to niepokojące. Marta niby miesci sie jeszcze "w normach" ale fakt ze przez rok nie urosła i z dziecka b. duzego stała tym maleńkim(a genetycznie ma predyspozycje do bycia wysoka osobą) mocno nas zaniepokoił.:tak:

A co tego co napisałaś o dietach i homeopatii, nic specjalnego nie stosujemy poza tym ze własciwie wszystkie zakupy zywieniowe robie w sklepach ekologicznych -od zwykłej marchewki po kasze , otręby czy mięso.I dlatego raczej o diete jestem dosc spokojna-wyjątkeim sa oczywiscie obiady które M. jada w przedszkolu ale tez nie zauwazyłam u niej zadnych nieprawidłowych reakcji:no:
 
Kuba też wolno rośnie i jest jednym z mniejszych wśród rówieśników,tyle,że u nas zawsze tak było,wie nie jestem zdziwiona.:tak:
Też bym sie zaniepokoiła jakby zawsze był "jednym z wiekszych " dzieci i raptem mało rósł.:confused:
 
kurcze MADZIX to rzeczywisvcie niepojace...........
pytalas czy sa mniejsze dzieci, owszem Lusia ma 90cm, no ale rok temu miala 80cm wiec bvyla najmnijsza izostala najmniejsza mimo ze rosnie
 
U nas Jula ma jakies 97 cm
waga 15....
dlugo stala w miejscu ale teraz strzelila do gory....
ciuszki jednak na 104 juz kupuje.......
polowa spodni za krotka hihi
 
reklama
Do góry