reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rozliczyć PIT?

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. W zeszłym roku do czerwca przebywałam na l4 (ciąża). Od połowy czerwca przebywałam na macierzyńskim aż do czerwca 2019r. PIT będzie rozliczała mi Pani, która się tym zajmuje. Czy mam jej podać dokładne daty tego od kiedy byłam na l4 i od kiedy na macierzyńskim. Dodam, że macierzyński wypłaca mi pracodawca. Pozdrawiam.
 
reklama
Powinnaś dostać PIT od pracodawcy i na jego podstawie zostanie wyliczony Pit roczny. Jeżeli zwolnienie wypłacał Ci również pracodawca to wszystko będzie tam zawarte.
 
Do końca lutego pracodawca ma obowiązek dac Ci pit 11.na jego podstawie robi się rozliczenie, jeśli to twoje jedyne źródło dochodu to prosta sprawa, bo w zasadzie tylko przepisuje się dane.
 
reklama
A jak to jest teraz, bo słyszałam że PIT od razu "leci" do urzędu skarbowego?
Becikowe to świadczenie, tego nie rozliczasz. Tj 500+ i innych dodatków. Jest właśnie od tego roku że US sam cię rozlicza jezeli dochód jest z umowy o prace i daje Tobie do akceptacji i wpisania na co przekazujesz 1%, ale nie wiem dokładnie jak to ma się odbywać, w jaki sposób US się z Tobą kontaktuje.
 
reklama
Do góry