reklama

Jak rozmawiać z dzieckiem o miejscach intymnych

Temat na forum 'Rozmowy o seksie' rozpoczęty przez Channel, 12 Grudzień 2012.

1. Channel

Channel Początkująca w BB

Hej dziewczyny :) pewno Was zdziwi moje pytanie, ale tak sie składa, że sama zostalam nim zaskoczona przez moją pociechę. Karinka ma 4 latka, a ostatnio zapytała mnie w lazience, co tam ma, wskazując na swoje intymne miejsce... Nie bardzo wiedziałam co odpowiedzieć, ale rozmowę w toalecie na szczęście przerwal dzwonek telefonu.... Zastanawiam się, czy to nie za wcześnie na takie rozmowy.. Jak sądzicie i - jak mówicie? Bedę wdzięczna za porady :)

2. vivienne3

vivienne3 Fanka BB :)

Moja młodsza córeczka też ma 4 latka i wie co ma .Ona sama zaczełą rozruzniać płeć.Wie ze chłopcy mają siusiaki a dziewczynki kokoszki( tak ona to nazwała) a zaczeła to rozruzniać jak siostra w kwietniu urodziłą synka i widziała go nago jak zmieniano mu pieluszke.

3. reklama
  4. Magdalena0713

Magdalena0713 Fanka BB :)

Mój synek miał nieco ponad 2 latka jak zapytał czy ja też mam sisiulka... Wytłumaczyłam mu, że nie, bo jestem dziewczynką. Na tym temat się skończył na jakiś czas... :tak: Kilka tygodni później urodziłam córeczkę i Tomek był wielce zmartwiony tym, że Anusia nie ma sisiulka. Jak mu powiedziałam, że wszystkie dziewczynki nie mają, to powiedział "Ooooo, bidulki" :-D Kiedyś "wałkowaliśmy" temat tego, że jest mu bardzo mamusi żal, bo nie mogę siusiać na stojąco i obsikać trawki w różnych kierunkach... :-D :eek:

5. Channel

Channel Początkująca w BB

dzieki dziewczyny :) Kokoszka - jakie ładne ;) A myslicie ze własnie lepiej jest wymyslac jakies wlasne nazwy czy korzystac z tych "fachowych"?

6. vivienne3

vivienne3 Fanka BB :)

Chyba lepiej własne nazwy jej powiedzieć niz te fachowe

7. Karenka

Karenka Fanka BB :)

to jest chyba indywidualna sprawa, ja synowi od zawsze mówiłam fachowe nazwy, jak był mniejszy to je sobie po swojemu odmieniał, natomiast już potem nazywał je poprawnie

8. babybaby

babybaby Początkująca w BB

Najlepiej chyba zbywać rozmowę. Dopóki nie dorośnie i sama samoistnie się dowie.

9. betiks

betiks full time mummy :)

Zbywać? Niech się dowie samoistnie?! Niedorzeczne :huh: Od tego właśnie są rodzice, żeby pokazywać dzieciom i nazywać rzeczy po imieniu. Wiadomo,że ilość tych informacji trzeba dostosować do wieku dziecka, bo np w wieku 4 lat wystarczy mu wiedza typu chłopcy mają siusiaczki, a dziewczynki np myszki, psitki, cipuszki,kokoszki czy jeszcze inaczej. W dzisiejszych zwariowanych czasach pogląd na cechy płciowe czy współżycie cielesne jest wypaczony i to MY, RODZICE mamy im pokazać co jest dobre i właściwe, a co np zboczone i nie właściwe. Nie byłoby wtedy może takich historii jak się nie raz czyta: mój syn obnaża się przy dziewczynkach i każe im się tam dotykać :szok:
    Moja 6 letnia córka wie co mają dziewczynki,kobiety, a co chłopcy, mężczyźni. Teraz w ciąży "wypłynął" temat, jak to się stało, że jej braciszek rośnie w brzuszku u mamusi i jak wyjdzie. I normalnie jej powiedzieliśmy, że tatuś w swoim siusiaku, czyli penisie ma takie nasionka, które ścigają się u mamusi w brzuszku i to,które wygra zaczyna sobie rosnąć i zmieniać się w dzidziusia. A jak mu jest już ciasno, bo tak urośnie, to wtedy mama go wypycha i on wychodzi pomiędzy nogami mamy. I sami byliśmy zdziwieni jak to dobrze przyjęła :tak: Na jakiś czas temat jej wystarczył, ale potem jak już wróciliśmy ze szpitala, to spytała mnie czy jak Piotruś wychodził, to mnie bolało :shocked2: Nawet się czasem nie spodziewamy, jak mądre są nasze dzieci :tak: Jeśli traktujemy je poważnie i z szacunkiem, tak jak każdego człowieka, to i one są takie później dla nas. Nie możemy ciągle podchodzić do tego, że jeszcze jest za mały/a i nie zrozumie. Nasza rola w tym, by im we właściwy sposób sprawę przedstawić ;-)

10. reklama
  11. kusmir

kusmir Fanka BB :)

ja tez uważam, ze to do rodziców należy edukacja dzieci w tym zakresie, jak również w późniejszym czasie jeśli chodzi o inicjację seksualną, a nazwy mogę być własne lub nie w zależności co dziecku bardziej odpowiada ;)

12. Podgórzanka

Podgórzanka Początkująca w BB

Poleć forum