reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Jak rozpoznać, że zbliża się poród

Miasto
Maków Mazowiecki
Rozwiązania
0
Witam !
Może zacznę od tego ,że pisze tu z takim pytaniem , poniewaz jestem w pierwszej swojej ciąży dodatkowo jestem młodą przyszłą mamą... niedawno zaczął się u mnie 3 trymestr i od jakiegoś czasu bardzo często wyobrażam sobie jak będzie wyglądał ten moment kiedy Mój Syneczek się bedzie wybierał na świat..
Dlatego mam pytanie dotyczące porodu a dokładniej jak wygląda ten moment przed przyjściem maleństwa na świat ?. Obawiam się ,że nie wyczuje kiedy przyjdzie ten moment.. kiedy dzidziuś bedzie pchał już się na świat i zrobię maleństwu krzywdę 🥺 Ostatnio w mojej miejscowości wydarzyła się właśnie taką sytuacja ,że młoda dziewczyna również w pierwszej ciąży nie czuła żadnych bóli, skurczy i kiedy poszła skorzystać z toalety odeszły Jej wody o czym też nie miała pojęcia i maleństwo udusiło się w brzuszku 😓 Nie mam pojęcia jak to się stało ,że nie wyczuła tej chwili .. jak to możliwe..proszę pomozcie...

reklama

Katrinaka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
U mnie wody odeszły i spokojnie poszlam pod prysznic, akcja rozpoczęła się po 2 godz.
Nie ma możliwości żeby dziecko udusiło się jak odejdą wody..... Spokojnie na pewno wyczujesz, że to to

Fado123

Rozwiązania
3
Uwierz ,nie da się nie zauważyć 😉 ja tez skurczy nie miałam, nie odeszły mi wody , pojechałam do szpitala na ktg, bo tak zalecają jak minie termin porodu, jeździć i sprawdzać czy wszystko ok z dzidzia, ja już na odziale zostałam, założyli mi balonik , w ten sam dzień urodziłam, uwierz bóle porodowe są takie ,że nie da się przegapić, dasz radę

KaJa8414

Rozwiązania
0
Ja jestem po 2 porodach cc niestety. Strasznie bałam się i pierwszego bo nie wiedziałam co i jak i drugiego bo wiedziałam co i jak. Wiadomo brzuch jest duży tu i tam uciska, sprawia ból itp. Jak zaczął się pierwszy jak i drugi poród wiadomo ten ból nie jest duży z początku, ale całe ciało daje znać. U mnie nie wiem czemu ale cały strach nagle przeszedł, mąż się śmiał, że chodzę chodze pokrzywiona i wychodzę... i wychodziłam. Całe ciało przygotowuje się do porodu począwszy od brzucha skończywszy na... biegunce.

Katrinaka

Rozwiązania
0
Ja jestem po 2 porodach cc niestety. Strasznie bałam się i pierwszego bo nie wiedziałam co i jak i drugiego bo wiedziałam co i jak. Wiadomo brzuch jest duży tu i tam uciska, sprawia ból itp. Jak zaczął się pierwszy jak i drugi poród wiadomo ten ból nie jest duży z początku, ale całe ciało daje znać. U mnie nie wiem czemu ale cały strach nagle przeszedł, mąż się śmiał, że chodzę chodze pokrzywiona i wychodzę... i wychodziłam. Całe ciało przygotowuje się do porodu począwszy od brzucha skończywszy na... biegunce.
O biegunkę to ja miałam przy drugim.
Dziwne, że nie robią już lewatywy

Ewelina.Be

Rozwiązania
1
Mnie przez dwa dni przed porodem męczyła biegunka, bo organizm się oczyszczał. Po dwóch dniach w nocy obudziły mnie odchodzące wody, następnie pojawiły się skurcze i bóle krzyżowe, a po 3 godzinach od odejścia wód miałam już synka przy sobie.

Rozwiązania
0
Ja dzień przed porodem zaczęłam sie oczyszczać. Zle się czułam juz wieczorem. W nocy wstalam siku i nagle siedząc na toalecie zwymiotowalam na siebie

Elencza

Rozwiązania
0
U mnie skurcze były początkowo małe, przeszłości prysznicem, ale po kilku godzinach odeszły wody (nie ma możliwości pomylić je z czymkolwiek innym), a już w szpitalu zaczęły się skurcze. Każda kobieta wie, że to już to..
Nie denerwuj się i nie stresuj, dasz sobie radę!

reklama
Miasto
Maków Mazowiecki
Rozwiązania
0
Boziu jak czytam Wasze odpowiedzi dużo mniej się stresuje ale wciąż boje się o moje maleństwo ,że coś mogę zrobić źle tak poprostu nieświadomie . Codziennie odkąd dowiedziałam się ,że jestem w ciąży dużo czytałam jak dbać o maleństwo czego unikać itp i bywa tak że nic tak naprawdę się nie wydarzy a ja już panikuje..niby internet to jeden wielki śmietnik i nie ma co za dużo brać do siebie ale to Mój pierwszy dzidziuś jeszcze nie ma Go na świecie a już jest całym moim światem 💕
Nikt lepiej nie zna się na dzieciach i ciąży jak Mamusie .. więc może jakieś mamy byłyby chętne przekazać mi jakieś porady , wskazówki czego mam unikać w ostatnim trymestrze przy takich pogodach itp. ?

Malinkaa123

Rozwiązania
0
Spokojnie, na pewno zauważysz. Też się bałam że nie zauważe jak mi odejdą wody a tak się lały że to niemożliwe nie zauważyć, od odejscia wody ok 2h później pojawiaja się skurcze. Druga sprawa miesiąc przed miałam rozwolnienia A 1,5tyg przed codziennie zaczął odchodzic mi czop :) powodzenia i szczęśliwego rozwiązania

reklama

Ewelina.Be

Rozwiązania
1
Boziu jak czytam Wasze odpowiedzi dużo mniej się stresuje ale wciąż boje się o moje maleństwo ,że coś mogę zrobić źle tak poprostu nieświadomie . Codziennie odkąd dowiedziałam się ,że jestem w ciąży dużo czytałam jak dbać o maleństwo czego unikać itp i bywa tak że nic tak naprawdę się nie wydarzy a ja już panikuje..niby internet to jeden wielki śmietnik i nie ma co za dużo brać do siebie ale to Mój pierwszy dzidziuś jeszcze nie ma Go na świecie a już jest całym moim światem 💕
Nikt lepiej nie zna się na dzieciach i ciąży jak Mamusie .. więc może jakieś mamy byłyby chętne przekazać mi jakieś porady , wskazówki czego mam unikać w ostatnim trymestrze przy takich pogodach itp. ?
Ja bym proponowała, żebyś uważała że spacerami w takie upały. W lato też byłam w ostatnim trymestrze ciąży i była to dla mnie katorga. Przez te wieczne upały praktycznie nie wychodziłam z domu tylko siedziałam przy wiatraku. Bałam się sama wychodzić, bo prawie za każdym razem robiło mi się słabo. Zakupy robiłam bardzo wcześnie, zanim jeszcze temperatury sięgały 25 stopni albo mąż jak wracał z pracy.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
B Jak rozpoznać płeć dziecka? Potrzebuję porady 10
C Jak rozpoznać chorobę u niemowlaka ?? Potrzebuję porady 4
kasia.zosia Jak rozpoznać ze rozpoczął się porod i kiedy wyjechać do szpitala? BB położna radzi mamom 3
M jak rozpoznać alergie u noworodka Porady położnej 1
Kamuzo Zdrowie psychiczne - czyli jak rozpoznać, czy dziecko jest molestowane seksualnie ? Porady - rozwój i zdrowie dzieci 2
A Czy zbliża się poród? Ciąża, poród, połóg 11
P Czy to już się zbliża ? Potrzebuję porady 2
M zbliża się 5 miesięcy- dziwne zachowanie przy jedzeniu Żywienie 7
MamaAnuszka Dziecko zbliża czy oddała od siebie? Jak to jest? Rozmowy o seksie 76
Antylopka zbliża sie czas porodu... Dzieci urodzone w sierpniu 2007 52
L Martwię się o mojego 5 latka. BB psycholog dziecięcy radzi mamom 0
aniaslu Podzielę się z tobą. Idea i regulamin. Podzielę się z tobą. Miejsce wymiany. 7
Madziuska324 Ból piersi Potrzebuję porady 23
A Ciąża po poronieniu. Jak przestać się bać? Ciąża, poród, połóg 32
Węgorz Mam 17 lat a potrzebuje udać się do ginekologa. Potrzebuję porady 72
Węgorz Czy ten test jest pozytywny? 3 dni spóźnia mi się okres myślę spróbuję. Druga kreska bardzo bladziutka... Potrzebuję porady 15
V Kupa ? Jest się czym martwić ?- zdjęcie Niemowlaki 8
ratenmahenhofff Sączenie się wód płodowych Potrzebuję porady 11
M 6 tydzień boje się ze coś jest nie tak Potrzebuję porady 18
B Prężenie się, gazy niespokojny sen Noworodek 44
F Starzejące się przedwcześnie lozysko Potrzebuję porady 2
Ewelina7x Cześć ja się chciałam was spytać na który wam to miesiąc wygląda ciąży??! Ciąża, poród, połóg 43
I Czy mogę zacząć się cieszyć ? Test Potrzebuję porady 20
Katarzyna32 Zbliżajacy się termin porodu a brak skurczy Ciąża, poród, połóg 11
Wiedźma_z_gór On niby się zgodził... Relacje rodzinne 5
M Mój 3 latek nie chce jeść ani załatwiać się w przedszkolu Przedszkolaki 14
Flowersik Starać się czy nie ;( Staramy się 32
U Katar i slinienie się Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 1
marina7 Co ile dni się starałyście w udanym cyklu? Staramy się 18
C Kiedy mogę się spodziewać owulacji? Potrzebuję porady 4
Domamicia Bardzo się niepokoje proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 35
aniaslu Proszę, nie ucz dziecka, że zabawnie jest bać się kogoś, kto wygląda inaczej Pytanie tygodnia 3
M Poród SN z tokofobią - zmusić się? Ciąża, poród, połóg 21
M Stymulacja - Późna Owulacja - Staranie się o dziecko Staramy się 6
R Dzieci, które nie chcą bawić się same. Potrzebuję porady 23
A Czy jest się czym martwić? Proszę o pomoc Potrzebuję porady 3
O Spóźnia się Staramy się 34
Olgaocz Po jakim czasie wiadomo ze udala się transfer?? Ciąża po inseminacji 13
A Brak miesiączki Potrzebuję porady 6
martini31 Sączące się wody płodowe w 24 tc Potrzebuję porady 261
Marzena_29 Jak rozwijają się wcześniaki Potrzebuję porady 9
D Ciąża z krwiakiem - czy któraś z mam się z tym zmaga? Przyszłe mamy 23
agatella93dw 4 tygodniowe dziecko zsunęło się z kolan na podłogę, z wysokości narożnika Noworodek 5
N Poczęcie w dni niepłodne Staramy się 34
Paulinax Kilkumiesięczne starania się o ciążę. Co dalej? jak działać? Jak sobie radzić? Staramy się 4
L Miesięczne niemowlę obraca się na brzuszek Potrzebuję porady 2
N po jakim czasie starań udało się wam zajść w ciążę? Staramy się 26
s.magdalena339 Pomocy! Poród się zaczyna???? Potrzebuję porady 9
s.magdalena339 Zbliżający się poród Ciąża, poród, połóg 3